گیل خبر/ سرویس سیاسی- شنیده می‌شود یکی از نمایندگان فعلی و منتخب این دوره مجلس در گیلان که پیش از این، پرونده‌ای مفتوح با اتهام تضییع اموال دولتی داشت، در شعبه اول دیوان عالی کشور به یک سال حبس و رد مال محکوم شده است.

این نماینده گیلانی که تاییدصلاحیتش حتی در مرحله پیش‌ثبت‌نام در انتخابات مجلس دوازدهم، با انتقادات و شبهات زیادی روبرو بود و با توجه به این پرونده، تا آخرین روزها موفق به کسب تاییدصلاحیت نهایی نشده بود، در نهایت توانست به‌واسطه ارتباط نزدیک با محمدباقر قالیباف و رایزنی‌های صورت گرفته، در انتخابات شرکت کند و مجددا راهی مجلس شود.

با این حال شنیده می‌شود با توجه به رای احتمالی و شکننده قالیباف برای کسب مجدد کرسی ریاست مجلس و رقابت‌ و اختلافات شدید جبهه پایداری و نمایندگانی همچون حمید رسایی با وی، احتمال به چالش کشیده شدن اعتبارنامه نماینده گیلانی نزدیک به قالبیاف و عاقبتی همچون غلامرضا تاج‌گردون در رد اعتبارنامه وجود دارد.

شنیده‌ها حاکی از آن است که حکم معاونت عمرانی موسی فکور، سرپرست فعلی معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان پس از ۷ ماه در روزهای آینده صادر می‌شود. انتصاب فکور در آستانه سی و ششمین سال فعالیت و به عنوان اولین غیرمهندس در معاونت تخصصی عمرانی که در تاریخ قبل و بعد از انقلاب بی‌سابقه است، از همان ابتدا با واکنش منفی افکار عمومی و بخشی از جامعه مهندسی روبرو شد. کارشناسان معتقدند این انتصاب مهر تاییدی بر سیاست بی‌توجهی به جوانگرایی و تخصص‌گرایی در مدیریت اجرایی استان گیلان است.

شنیده ها از انتصاب عباس اهرابی، مدیرکل کمیته امداد گیلان به عنوان رئیس ستاد اجرایی فرمان امام استان حکایت دارد. اهرابی که با حکم سیدپرویز فتاح به عنوان مدیرکل کمیته امداد منصوب شده بود، حال با انتقال فتاح به ستاد اجرایی فرمان امام، شاهد انتصاب وی به عنوان رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در گیلان طی هفته‌های آینده خواهیم بود. گفتنی است اهرابی پیش از انتصاب محمدسجاد سیاهکارزاده، به عنوان گزینه مدیرعاملی منطقه آزاد انزلی مطرح بود.