۱۴۰۳/۰۲/۲۵ ۱۳:۰۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

رییس سازمان برنامه گفت: برای بازنشستگان ۳۱ شهریور سال قبل تا کنون باید وزارت آموزش و پرورش طی نامه‌ای میزان مطالبات بازنشستگان را اعلام کند تا در قالب دیون دولت پرداخت کنیم.

گیل خبر/ رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به سوال یکی از معلمان بازنشسته، زمان همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته را اعلام کرد. زمان همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته اعلام شد

مدت‌هاست که موضوع همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته به یکی از دغدغه‌های اصلی این قشر تبدیل شده است. با این وجود، رئیس سازمان برنامه و بودجه اخیرا خبر خوشی به معلمان بازنشسته داده که می‌تواند تا حدی نگرانی آنها را برطرف کند.

رییس سازمان برنامه  گفت: برای بازنشستگان ۳۱ شهریور سال قبل تا کنون باید وزارت آموزش و پرورش طی نامه‌ای میزان مطالبات بازنشستگان را اعلام کند تا در قالب دیون دولت پرداخت کنیم.

داود منظور، روز گذشته در جریان برنامه پاسخگویی سازمان برنامه و بودجه به درخواست‌های مردمی، در پاسخ به سوال یکی از معلمان بازنشسته در قم، پیرامون موضوع همسان سازی حقوق، اظهار کرد: «وظیفه ما در دولت این است که معیشت بازنشستگان را بهبود بخشیم. دولت در لایحه بودجه سال گذشته این پیش‌بینی را داشت که منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین شود.»

وی همچنین با تاکید بر اینکه دولت بنا دارد که در گام اول ۴۰ درصد همسان‌سازی را انجام دهد، اعلام کرد: «جداول بودجه تا آخر اردیبهشت ماه از سوی مجلس شورای اسلامی اعلام خواهد شد و براساس زمانبندی طراحی شده در قانون، احکام همسان‌سازی از خرداد ماه اجرا و البته معقوقات دو ماه نخست سال نیز پرداخت خواهد شد.»

پس از آن نیز رئیس سازمان برنامه و بودجه، پست صفحه مجازی دولت در شبکه اجتماعی ایکس مبنی بر این موضوع را بازنشر کرد

همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته در برنامه هفتم توسعه

پیش از این، قاسم احمدی، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت آموزش و پرورش تاکید کرده بود که موضوع همسان سازی حقوق فرهنگیان بازنشسته در برنامه هفتم توسعه بررسی شده و قرار است که این اقدام در یک دوره سه ساله انجام شود. طوری که در سال اول 40 درصد، در سال دوم 30 درصد و در سال سوم نیز 30 درصد از همسان سازی انجام خواهد شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code