رییس دفتر بررسی و همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان:
۱۴۰۳/۰۲/۲۴ ۱۶:۰۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

رئیس دفتر بررسی و همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان گفت:رسالت تورهای گردشگری دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی و گردشگری سفر مسئولانه به طبیعت و ترویج فرهنگ طبیعت گردی است.

گیل خبر/ به گزارش روابط‌عمومی اداره ‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گیلان، روزبه آلیانی با اشاره به این موضوع گفت: تورهای دارای مجوز از وزارت میراث‌فرهنگی و گردشگری که توسط دفاتر خدمات مسافرتی صادر می‌شود و با همراهی راهنمای مجاز کارت‌دار به طبیعت و جاذبه‌های فرهنگی سفر می‌کنند، کاملا مسئولانه و در راستای حفظ و حراست از طبیعت بکر استان صورت می‌گیرد.
رئیس دفتر بررسی و همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان در ادامه اذعان داشت: در هفته‌های گذشته، گروه‌های زیادی در قالب گردشگری به طبیعت گیلان سفر کرده‌اند که اکثر آنان فاقد مجوز و خارج از چارچوب قانونی مبادرت به حضور در طبیعت کرده و ان را تخریب کرده‌اند، که توسط نیروی انتظامی از ورود برخی از آنان جلوگیری شد.
او در پایان گفت: مواهب خدادادی متعلق به مردم است و همگان در راستای حفظ آن باید کوشا باشند؛ اداره کل میراث فرهنگی نیز در کمک به تحقق این مهم مبادرت به تربیت راهنمایان گردشگری متخصص در زمینه تور گردانی کرده است و انتظار می‌رود نیروی انتظامی ضمن حمایت از این افراد، بستر را برای استفاده آحاد جامعه از تورهای قانونی فراهم آورد.