در پی افزایش پلمب مراکز غیرقانونی زیبایی؛
۱۴۰۳/۰۲/۲۵ ۱۱:۴۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل خبر/ در ماه‌های اخیر، بحث پلمب مراکز غیرمجاز زیبایی در شهر رشت به دلیل دخالت افراد فاقد صلاحیت در امور درمان و انجام خدمات پوست و زیبایی داغ شده است.

متاسفانه در سال‌های اخیر، مراکز غیرمجاز در زمینه لیزر پوست، تزریق ژل، بوتاکس‌ و... در آرایشگاه‌ها، منازل و یا موسسات پزشکی غیرمجاز با ارائه خدمات از سوی افراد بدون صلاحیت و بدون حضور پزشک، به انجام خدمات زیبایی می‌پردازند و یا در مطب‌های عمومی، اقدام به فعالیت‌های کلینیکی ‌از جمله کاشت مو، تزریق چربی و... می‌کنند که نه تنها خطرناک بلکه غیرقانونی است.

افزایش مراکز غیرمجاز زیبایی سبب شده تا مردم در یافتن و اعتماد به مراکز مجاز و تخصصی پوست و مو دچار مشکل شوند.

بررسی‌های انجام شده در میان کلینیک های مجاز پوست و مو در رشت نشان می‌دهد که ۵ مرکز تخصصی زیبایی هانیل، لاوین (کاسپین)، ویولت، داپسر و شالیز(موسس دکتر یاسین عاقبتی املشی) با دارا بودن کلیه مجوزهای لازم و با کادر متخصص، توانسته‌اند در سال‌های اخیر رضایت مراجعان را کسب کنند.

به شهروندان توصیه می‌شود هنگام مراجعه به مراکز درمانی از داشتن مجوز‌های قانونی و حضور پزشک در مجموعه درمانی مطمئن شوند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موارد را جهت رسیدگی به سامانه ۱۹۰ یا واحد نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان گزارش دهند