با اعلام خبر سفر به مازندران؛
۱۴۰۳/۰۲/۲۴ ۰۸:۵۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

گیل خبر/سرویس سیاسی: پس از انتصاب یوسف نوری به عنوان استاندار جدید مازندران در اوایل ماه جاری، حال در خبرها آمده است که سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان در دور دوم سفرهای استانی پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ماه به استان مازندران سفر می‌کند.

سفر رئیسی به مازندران در حالی صورت می‌گیرد که ماه‌هاست زمزمه سفر قریب الوقوع وی به گیلان شنیده می‌شود اما هربار بنا به دلایلی این سفر به تعویق افتاده است.

درحالی که در دور اول سفرهای استانی رئیسی، گیلان مقصد پانزدهم و مازندران مقصد هفدهم رئیس‌جمهور بود، این بار شاهد در اولویت قرار گرفتن استان همجوار هستیم؛ موضوعی که مهر باطلی است بر ادعای چندماه قبل استاندار گیلان!

اسدالله عباسی در بهمن ۱۴۰۲، انتقادات نسبت به تعویق اجرای طرح های مربوط به سفر دور نخست و تاخیر در سفر دوم رئیس جمهور به گیلان را «فضاسازی‌های مسموم رسانه ای» خواند و گفت: «اینکه دور دوم سفر رییس جمهور به گیلان، به‌دلیل تعویق اجرای طرح‌های مصوب سفر اول انجام نمی شود، نادرست است. گیلان در دور اول سفرها پانزدهمین استانی بود که رییس محترم جمهور را میزبانی کرد و سفر اخیر رییس جمهور و هیات دولت به استان گلستان یازدهمین سفر دور دوم بود که تحقق یافت و بی شک سفر دور دوم ایشان و هیات دولت به گیلان طبق برنامه اعلامی نهاد ریاست جمهوری تحقق خواهد یافت و هیچ محدودیت یا ممانعتی در این خصوص وجود ندارد.»

شاید بد نباشد که به استاندار گیلان یادآوری کنیم که سفر هفته جاری رئیس جمهور به استان مازندران، سفر شانزدهم وی در دور دوم سفرهاست و همچنان خبری از سفر به گیلان نیست!

از سویی دیگر با توجه به تغییر استاندار مازندران و سفر رئیسی به این استان پس از این تغییر، گمانه‌زنی‌ها حاکی از آن است که سفر رئیس جمهور به گیلان به پس از تغییر استاندار گیلان موکول شده است.

به اعتقاد کارشناسان، در کنار عدم رضایت شخص رئیس جمهور و حامیان وی از عملکرد نماینده عالی دولت در استان گیلان و محقق نشدن بسیاری از وعده‌ها و مصوبات دور اول سفر رئیسی به گیلان، عدم اتفاق نظر و جمع‌بندی نهایی بر روی استاندار بعدی، علت تعویق چندباره سفر رئیس‌جمهور بوده و شاید باید در ابتدا شاهد تغییر و تحول در استانداری گیلان و پس از آن، آماده حضور رئیسی در استان باشیم.

ناگفته نماند که شنیده‌ها از انتصاب سید محمود حسینی‌پور استاندار سابق مازندران به سِمت معاون پارلمانی رئیس جمهور حکایت دارد تا بدین ترتیب، برخی تلاش‌های عباسی برای کسب این عنوان ناکام بماند.

با این حال پیش‌بینی دقیق آینده در سپهر سیاسی ایران، کار چندان ساده‌ای نیست و باید منتظر ماند و دید که عباسی که به‌واسطه عملکردش، به استاندار محبوب مخالفان سیاسی ابراهیم رئیسی تبدیل شده و صدای حامیان رئیس‌جمهور را هم درآورده، میزبان دومین سفر رئیس دولت سیزدهم به استان گیلان خواهد بود یا پیش از آن، با میز مدیریت استانداری گیلان خداحافظی خواهد نمود؟!