۱۴۰۳/۰۲/۲۲ ۱۹:۴۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

در هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال ایران دو تیم شمس آذر قزوین و ملوان بندر انزلی در ورزشگاه آزادگان قزوین برابر یکدیگر قرار گرفتند که این بازی با نتیجه 1 بر صفر به سود تیم میزبان خاتمه پیدا کرد.

گیل خبر/ به نقل از ورزش سه:در همان شروع بازی و اشتباه بازیکنان ملوان در بحث دفع توپ باعث شد تا پاپی در موقعیتی بسیار ایده آل صاحب توپ شود و دروازه فرعباسی را باز کند. پس از این گل ملوان به دنبال گذر از مدافعان شمس آذر بود که پیش از پایان چهل  و پنج دقیقه نخست دروازه‌بان ملوان نیز دچار مصدومیت شد تا از زمین بازی خارج شود.

این روند در نیمه دوم نیز ادامه داشت، با این تفاوت که اغلب در تلاش بودند از خط دفاعی یکدیگر گذر کنند اما مسیرشان مسدود بود. 

در نهایت هم شاگردان سعید دقیقی بازی را مدیریت کنند تا هر طور که هست از این دیدار مهم، دست پر خارج شوند و سه امتیازی مهم را از ملوان بگیرند. 

با این سه امتیاز، شمس آذر 38 امتیازی شد و خودش را به رده ششم رساند و تا پایان دیدار گل گهر-تراکتور این شانس را دارد در این رتبه همسایه ملوان باشد. ملوان هم با قبول شکست در این تقابل 40 امتیاز باقی ماند و اگر نتایج ضعیف شاگردان تارتار ادامه‌دار باشد، تیم شگفت انگیز سعید دقیقی می‌تواند رتبه پنجم را هم از آنها بگیرد.

 شرح گل:

شمس آذر 1-0 ملوان (محمد پاپی دقیقه 5): روی یک شروع مجدد پس از اینکه نورمحمدی توپ را با بدنش دور کرد، توپ به پاپی رسید و این بازیکن توانست از غفلت مدافعان ملوان به نحو احسن استفاده کند و گل اول بازی را به نام خودش ثبت کند.

 لحظات حساس:

دقیقه 17: سلیمانی قصد داشت به قلب خط دفاع شمس آذر نفوذ کند که با بالا رفتن پرچم کمک داور آفساید او گرفته شد. تا اینجای کار 3 بار آفساید بازیکنان ملوان گرفته شده که این نشان می‌دهد تله آفسایدگیری شمس آذر برای مهره های تهاجمی ملوان دردسرساز خواهد بود.

 
دقیقه 38: ضربه سر خطرناک امام علی، با واکنش صداقت از روی دروازه به بیرون زده شد که بازیکنان شمس اذر در ریباند هم نتوانستند اثرگذار باشند.

دقیقه 43: ضربه روی پای پورعلی از کنار دروازه شمس آذر به بیرون رفت.

دقیقه 56: بازی در نیمه دوم موقعیت خاصی به خود ندیده اما هر دو تیم فشار می‌آورند تا خودشان را به محوطه جریمه یکدیگر برسانند.

 
دقیقه 68: موقعیت خوبی که بازیکنان شمس آذر برای پاپی فراهم کردند با بی دقتی او به بیرون رفت.


 حواشی:

*اعتراضات مهدی تارتار و دستیارانش باعث شد تا داور بازی به او کارت زرد نشان دهد.