مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان خبر داد:
۱۴۰۳/۰۲/۱۸ ۱۲:۳۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

جلسه هماهنگی احداث شهرک‌های تخصصی انرژی خورشیدی با حضور مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان، مدیر کل دفتر توسعه سامانه‌های مقیاس کوچک سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی ایران(ساتبا) و نمایندگان شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان برگزار شد.

گیل خبر/ محمود دشت بزرگ مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به پایان‌پذیری انرژی فسیلی و آلودگی‌های زیست‌محیطی ناشی از آن گفت: به زودی شاهد احداث شهرک‌های تخصصی انرژی خورشیدی در استان گیلان خواهیم بود و از نعمت بزرگ انرژی‌های تجدیدپذیر با مزایای فراوانش بهره‌مند خواهیم شد.
دشت بزرگ با برشمردن مزایای انرژی‌های خورشیدی، گفت: عدم آلودگی محیط زیست، ارزان‌بودن، دائمی‌بودن، پاک‌بودن، کاهش‌مصرف سوخت ‌فسیلی و کاهش گازهای‌گلخانه‌ای، قابلیت ‌بهره‌برداری به صورت خانگی و در ابعاد بزرگ از جمله مزایای بی‌شمار این نیروگاه‌ها است.
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان گفت: با توجه به عدم اقدام عملی شرکت قبلی جهت احداث نیروگاه خورشیدی در شهرک صنعتی لوشان، درخواست کردیم مجوزهای داده شده به این سازمان از سوی ساتبا به دلیل عدم انجام تعهدات ابطال شود. همچنین از سوی شرکت برق منطقه‌ای گیلان موقعیت‌های مکانی ساختگاه‌های لوشان و شفت که مورد تایید شرکت شهرک‌های صنعتی استان بود، به منظور بررسی و پتانسیل‌سنجی این ساختگاه‌ها جهت احداث شهرک تخصصی خورشیدی به سازمان ساتبا منعکس خواهد شد.
دشت بزرگ با اشاره به پتانسیل بزرگ استان گیلان در زمینه احداث نیروگاه‌های خورشیدی گفت: با توجه به کارشناسی‌های انجام شده، پتانسیل بسیار خوبی در زمینه نیروگاه‌های تجدیدپذیر، به ویژه نیروگاه‌های خورشیدی در منطقه جنوب استان وجود دارد که امیدواریم با تلاش شبانه روزی و پیگیری‌های مستمر و همکاری و همدلی تمامی مسئولان، به زودی شاهد احداث نیروگاه‌های خورشیدی در استان گیلان باشیم.