آخرین گمانه زنی ها از تغییر استاندار گیلان؛
۱۴۰۳/۰۱/۳۰ ۱۱:۴۲ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل خبر/ سرویس سیاسی- در حالی که در هفته‌های اخیر، زمزمه‌های تغییر استاندار گیلان جدی‌تر از همیشه شده است و طی گزارشی در گیل خبر، نگاهی به سوابق و کارنامه گزینه‌های مطرح استانداری داشته‌ایم، شنیده‌ها از کاهش شانس ابوطالب شفقت حکایت دارد.

شفقت معاون هماهنگی امور استان های وزارت کشور که سابقه استانداری مازندران، بوشهر و خراسان شمالی را در کارنامه دارد، بنا بود در جلسه هفته جاری هیات دولت به عنوان استاندار گیلان منصوب شود اما گویا در آخرین لحظات، انتصاب وی بنا به دلایل نامشخصی منتفی شده است.

شنیده‌ها از عزم دولت سیزدهم برای تغییر استانداران گیلان، مازندران و لرستان تا پیش از آغاز به کار مجلس دوازدهم حکایت دارد.

اگرچه انتصاب شفقت به عنوان گزینه‌‎ای غیربومی، تقریبا منتفی شده است اما به‌نظر می‌‎رسد همچنان اولویت وزارت کشور برای گیلان، انتصاب استانداری غیربومی است. گفته می‌شود وزیر پیشین آموزش و پرورش دولت رئیسی از شانس بیشتری برای کسب این عنوان برخوردار است.

نارضایتی مردم و گروه‌های سیاسی و حتی حامیان دولت رئیسی در گیلان از عملکرد استاندار و ناتوانی در پیش‌برد اهداف و وعده‌های دولت سیزدهم در گیلان از جمله مهم‌ترین دلایل افزایش احتمال تغییر قریب‌الوقوع گیلان عنوان می‌شود.

صاحب‌نظران، تعویق چندین و چندباره سفر ابراهیم رئیسی به گیلان را گواه دیگری بر عدم رضایت از عملکرد استاندار فعلی ‌می‌دانند.

از سویی دیگر شنیده می‌شود که اگر عباسی نتواند حتی به‌واسطه ارتباطات گسترده و قوی خود، میز مدیریتی در استانداری گیلان را حفظ کند، انتصاب وی به‌عنوان عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی کشور محتمل به‌نظر می‌رسد.

حال باید منتظر ماند و دید که در نهایت قطار از ریل خارج شده توسعه گیلان به مسیر اصلی خود باز خواهد گشت یا همچنان شاهد ضعف مشهود عملکرد در ارکان مدیریتی استان خواهیم بود.