۱۴۰۳/۰۱/۱۶ ۲۲:۲۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

نتایج تازه‌ترین نظرسنجی نشان می‌دهد که دونالد ترامپ جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا در شش ایالت کلیدی از جو بایدن دموکرات جلوتر است.

گیل خبر/ به نقل از ایسنا: نتایج تازه‌ترین نظرسنجی نشان می‌دهد که دونالد ترامپ جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا در شش ایالت کلیدی از جو بایدن دموکرات جلوتر است.

براساس نظرسنجی روزنامه وال‌استریت‌ژورنال که با تمرکز بر اقتصاد و عملکرد جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا بود، مشخص شد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در رأی‌گیری که شامل نامزدهای شخص ثالث و مستقل می‌شد، بین ۲ تا ۸ درصد در میان رأی‌دهندگان پنسیلوانیا، میشیگان، آریزونا، جورجیا، نوادا و کارولینای شمالی پیشتاز است.

طبق این گزارش، نتایج مذکور در رقابت تک به تک با بایدن مشابه بود.

براساس گزارش وال‌استریت‌ژورنال، در ویسکانسین، هفتمین ایالتی که پیش‌بینی می‌شود رقابت انتخاباتی پنجم نوامبر نزدیک باشد، بایدن در میان چند نامزد با ۳ امتیاز جلو بود و در رقابت رودررو با ترامپ مساوی شد.

به گزارش رویترز، کمپین انتخاباتی بایدن با نگرانی‌های رای‌دهندگان در مورد اقتصاد ایالات متحده، علی‌رغم رشد مشاغل، هزینه‌های درمانی و افزایش تولید ناخالص داخلی بهتر از حد انتظار، دست و پنجه نرم می‌کند و این موضوعی است که اقتصاددانان و استراتژیست‌های سیاسی دموکرات را آزار می‌دهد.

در نظرسنجی وال‌استریت‌ژورنال، نظرات منفی نسبت به عملکرد شغلی بایدن حداقل ۱۶ درصد و بیش از ۲۰ امتیاز در چهار ایالت، بیشتر از دیدگاه‌های مثبت است. ترامپ تنها در یکی از هفت ایالت - آریزونا - رتبه شغلی نامطلوبی برای دوران حضور خود در کاخ سفید کسب کرد.

این نظرسنجی نشان داد که ترامپ از نظر ۴۸ درصد از پاسخ‌دهندگان آمادگی جسمانی و روانی بهتری برای این شغل دارد، در حالی که این نظرسنجی برای بایدن ۲۸ درصد بود.

نظرسنجی مذکور از ۴۲۰۰ رای - ۶۰۰ رای در هر یک از هفت ایالت - از ۱۷ تا ۲۴ مارس انجام شد. حاشیه خطای آن مثبت یا منفی ۱.۵ درصد برای نمونه کامل و ۴ امتیاز برای نتایج در هر ایالت محاسبه شد.