استانداری سیستان و بلوچستان خبر از حمله ناموفق تروریستی به مقر نظامی در راسک و چابهار سیستان و بلوچستان داد.

گیل خبر/ به نقل از نورنیوز؛ گروه سیاسی:علیرضا مرحمتی معاون امینتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان از حمله تروریستی به مقر نظامی راسک و چابهار حدود ساعت ۲۲ چهارشنبه شب خبر داد و گفت: اوضاع تحت کنترل است.

گروهک تروریستی موسوم به جیش‌العدل(جیش‌الظلم) در اطلاعیه‌ای این عملیات‌ها را بر عهده گرفت است.

رهاییِ گروگان‌ها از دست تروریست‌ها با ورود یگان‌ ویژه 

سخنگوی فرجا: در پیِ حملۀ تروریست‌ها در چابهار ۳ نفر از تروریست‌ها به درک و تعدادی نیز زخمی و تعدادی حین فرار وارد یک مجتمع مسکونی شدند و چند نفر از اعضای خانواده‌های ساکن را به گروگان گرفتند.

دقایقی پیش با ورود یگان‌های ویژۀ فراجا گروگان‌ها از دست تروریست‌ها آزاد شدند.

در نتیجۀ تبادل آتش مدافعان امنیت با تروریست‌ها، یک نفر از مدافعان امنیت زخمی و ۲ نفر از جمله جانشین کلانتری ۱۱ چابهار به شهادت رسیدند.

همان ساعات اولیه معاون امنیتی وزیر کشور خبر از محاصره تروریست‌ها و شهادت ۳ تن از حافظان امنیت داد. نیروهای حافظ امنیت در استان سیستان و بلوچستان، پس از دفع حملات تروریستی و کنترل شرایط، در حال پاکسازی مناطق آلوده هستند. 

میر احمدی گفت: وضعیت در راسک و چابهار تحت کنترل است و به جز راسک و چابهار هیچ محل دیگری درگیری وجود نداشته است و عملیات پاکسازی در راسک و چابهار آغاز شده است.

«عباس میر» جانشین کلانتری ۱۱ چابهار که در درگیری با تروریستهای جیش الظلم که مجروح شده بود، به شهادت رسید.

۵ تروریست کشته شدند و ۳ نیروی مدافع امنیت در حمله تروریستی به ۲ نقطه در استان سیستان و بلوچستان به شهادت رسیدندکه یک سرباز، یک پاسدار و یک بسیجی در چابهار از شهدای شب گذشته هستند.

در چابهار عناصر تروریستی که قصد ورود به دریابانی را داشتند هر ۳ تروریست کشته شدند و عملیات در حوزه دریابانی تقریبا خاتمه یافته است. تروریست‌ها ۱ نفر از شهروندان چابهار را به گروگان گرفتند که عملیات نیروهای امنیتی برای حفظ جان این گروگان با احتیاط کامل انجام می شود. در راسک تروریست ها به طور صددرصد به شکست کامل رسیدند و در محاصره نیروهای امنیتی قرار گرفته‌اند.

میراحمدی، معاون امنیتی وزیر کشور درگفت‌گو با شبکه خبر گفت: همه تروریست ها در محاصره‌اند. نیروهای پشتیبان تروریست‌ها در محاصره‌اند یا فرار کرده‌اند.تعداد تروریست های کشته شده ۸ تن است و حداقل ۶ تن دیگر کشته یا دستگیر خواهند شد.

سید مجید میراحمدی در گفت‌وگویی تلویزیونی درباره حمله تروریستی شب گذشته به چند مقر نظامی در شهرستان چابهار اظهار داشت: همانطور که اعلام کردیم به فضل پروردگار این عملیات تروریستی با شکست ۱۰۰ درصدی و کامل مواجه شده است.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در تکمیل اخبار حمله دیشب در گفت‌و گو با شبکه ملی گفت: تعداد شهدای ما فعلا  ۳ نفر هستند و تعدادی هم مجروح شدند که ان‌شاءالله وضعیت آنها بهبود پیدا کند.

میراحمدی در پایان گفت: بنابراین با توجه به عملیاتی که صورت گرفته تعداد کشته‌ها تروریست‌ها قاعدتا باید بیشتر از ۲۰ نفر باشد ولی آمار دقیق را فرماندهانی که در صحنه درگیر هستند اعلام می‌کنند.

وی افزود: در چابهار نیز تروریست‌ها به مقر سپاه حمله کردند و در مواجهه با نیروهای حافظ امنیت به یکی از ساختمان‌های مسکونی نفوذ کردند و تعدادی از افراد را به گروگان گرفتند.نیروهای حافظ امنیت مشغول خارج کردن افرادی هستند که به گروگان گرفته شدند.

این خبر در حال تکمیل است

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code