مدیر کل منابع انسانی و پشتیبانی کانون کشور:
۱۴۰۳/۰۱/۱۶ ۰۸:۵۸ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه
رشدهمه جانبه، نیازمند ریشه   و رویش   است

مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان، رشد و ارتقای جایگاه هرمجموعه را نیارمند توجه هم‌زمان به رویش‌ها و ریشه‌ها عنوان‌کرد.

گیل خبر/ به‌گزارش روابط عمومی اداره‌‌کل کانون استان گیلان، امیر محمد‌پور گیلانی طی روز‌های ۱۴ و ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۳، سفری به استان گیلان داشت و افزون‌بر شر‌کت در شورای اداری و فرهنگی، از مرا‌کز فرهنگی هنری این مجموعه در شرق و غرب استان بازدید‌کرد.

مدیر‌کل منابع انسانی و پشتیبانی کانون طی این حرکت‌‌های هدف‌مند، بر لزوم حمایت از سرمایه‌های انسانی در راستای خدمات‌رسانی موثر به مخاطبان تا‌کید‌کرد.

وی برهمین اساس نیز نقطه تمرکز صحبت‌‌های خود در نشست شورای فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان را سرمایه‌های انسانی و کیفیت‌بخشی به جایگاه، معیشت و رفاه کارکنان قرارداد و از برنامه‌های کانون در این ارتباط سخن‌گفت.

محمد‌پور درهمین زمینه اظهار‌کرد: برای رشد همه‌جانبه و ارتقای جایگاه کانون، نیازمند توجه هم‌زمان به رویش‌‌ها و ریشه‌ها هستیم.

او توضیح‌داد: بهره‌گیری از ظرفیت‌‌‌های گسترده پرورش‌یافته‌های مراکز فرهنگی هنری کانون و صیانت از نیرو‌‌های توان‌مند و با تجربه، نقش به‌سزایی در کیفیت‌بخشی به برنامه‌ها دارد.

امیر محمد‌پور گیلانی در همین زمینه، پاس‌داشت از سرمایه‌‌‌های انسانی کانون را یک اولویت قلمداد‌کرد و با تاکید بر ضرورت تغییرات سازنده و بهره‌گیری هدف‌مند از تجربه‌ها و توانمندی‌ها گفت: تغییر مترادف تعویض نیست.

وی با اشاره به ابزار‌ها و سلسله گام‌های مورد نیاز برای نیل به این هدف افزود: تغییر ریل در ستاد و مراکز فرهنگی هنری و در گستره‌ای گسترده‌تر، گذر از تصدی‌گری به تولی‌گری، از جمله این راهکار‌ها و اهداف به‌شمار‌می‌رود.

این مسئول در تبیین این موضوع به راهبر‌های شش گانه ملی پرداخت و از استقرارنظام برنامه‌ریزی مبتنی‌بر رصد و تحلیل با تکیه بر فرهنگ ایرانی‌اسلامی، فضاسازی و دست‌یابی به کنش‌گران موثر و پرورش‌یافتگان کانون صحبت‌کرد.
محمد‌پور، استقرار نظام تولید و توزیع مبتنی برفرهنگ ایرانی‌اسلامی کشور توسعه دیپلماسی عمومی، استقرار نظام اقتصادی و همراه‌سازی حداکثری مجموعه‌های فعال در حوزه فرهنگ را از جمله این راهبرد‌ها و چراغ راهی در مسیر رشد و بالندگی کانون عنوان‌کرد.
وی‌ هم‌چنین، سیاست‌‌های سال ۱۴۰۳ کانون با تاکیدبر مخاطب، مرکز و نوجوان‌محوری را گامی در مسیر تحقق این اهداف عالیه دانست.
محمد‌پور گیلانی تاکید‌کرد: تمامی رخداد‌‌های مبارک باید در مراکز کانون ملموس‌باشد و بایستی برای شاداب‌سازی مراکز و شکل‌گیری مراکز الگو هزینه‌کنیم.

این مسئول فرهنگی، هویت‌بخشی بصری و طراحی مناسب، سطح‌بندی و تعالی مراکزکانون را از اهداف مسئولان این مجموعه خواند.

وی درعین‌حال، حلقه‌سازی و همراه‌سازی مجموعه‌های فعال در حوزه کودک و نوجوان را مورد توجه‌ دانست و برپیگیری این سیاست در سال ۱۴۰۳ تاکید‌کرد.

مدیر‌کل منابع انسانی و پشتیبانی کانون از جذب و پایدارسازی اعضای نوجوان درراستای توجه به اعضای کودک به‌عنوان یک اولویت یاد‌کرد و از طرح‌‌ریزی برنامه‌های مختلف برای نیل به این هدف سخن به‌میان‌آورد.

همسان‌سازی پرداخت‌ها، افزایش حق‌شغل و رتبه‌بندی، بهبود معیشت و توجه ویژه به جایگاه و وضعیت رفاهی همکاران و تبدیل وضعیت مربیان پاره‌وقت، ازدیگر اهدف مسئولان کانون پرورش فکری است که درصحبت‌های محمد‌پورگیلانی مورد‌توجه قرار‌گرفت.

او درپایان این نشست که هم‌زمان به‌صورت حضوری و مجازی برگزارشد، ایام‌شهادت مولی‌الموحدین، امام علی(ع) را تسلیت گفت و برای همکاران بهترین‌‌ها را در سال ۱۴۰۳ آرزو‌کرد.


مخاطب‌محوری مقدم بر درآمدزایی


مدیر‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان نیز طی این نشست که روز چهارشنبه، ۱۵ فروردین ۱۴۰۳ و به‌میزبانی مرکز شماره ۳ کانون رشت برگزارشد، به ترسیم‌برنامه‌های این مجموعه با تاکید‌بر بر مخاطب‌محوری، مرکزمحوری و نوجوان‌محوری پرداخت.

سید‌جلیل‌میرعظیمی در ادامه به توفیق و گام‌های مثبت کانون گیلان طی سال ۱۴۰۲ اشاره و از ضرورت آسیب‌شناسی و تقویت نقاط مثبت با تکیه بر خرد‌جمعی تاکید‌‌کرد.

وی با فرآیند‌محور توصیف‌کردن برنامه‌‌ها و طرح‌ریزی برنامه‌‌های کوتاه‌مدت و بلند‌مدت گفت: استفاده از ظرفیت‌های مربیان هنری کانون و هنرمندان، اندیشیدن تمهیدات لازم برای حضور چشمگیر اعضای نوجوان و برجسته‌سازی فعالیت‌های کتاب‌محور، در دستور کار قرار‌می‌گیرد.

این مدیرفرهنگی درهمین‌حال، همراهی اعضا و خانواده‌ها را مقدم بر درآمد‌زایی ارزیابی‌‌کرد و ضمن اشاره به توفیق کانون استان در زمینه برگزاری کارگاه‌‌‌‌های شهریه‌ای تصریح‌کرد: بهره‌مند‌سازی حداکثری آینده‌سازان از خدمات فرهنگی در اولویت قراردارد.

مدیر‌‌کل کانون استان گیلان دیگر‌بخش صحبت‌های خود را به تعیین تکلیف مربیان مراکز سیارشهری و روستایی و کتابخانه‌های پستی اختصاص‌داد و همراهی مسئولان کانون کشور را برای تجهیز مراکز سیار به آسمان‌نمای سیار، خواستارشد.

پاسخگویی مدیر‌کل منابع انسانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به پرسش‌های همکاران به صورت حضوری و در بستر فضای مجازی و بازدید از بخش‌های مختلف مرکز فرهنگی هنری شماره ۳ کانون رشت، ازدیگر‌برنامه‌‌هابود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code