۱۴۰۲/۰۱/۲۹ ۱۹:۳۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده گفت: هر کشوری می‌تواند به جمعیت جوانش به عنوان یک قدرت بزرگ، پشتوانه و سرمایه‌ای که قابل مقایسه با هیچ سرمایه دیگری نیست، نگاه کند.

گیل خبر/ به گزارش معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، دکتر انسیه خزعلی، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در برنامه زنده تلویزیونی "به خانه برمی‌گردیم" که در آستانه روز ملی جمعیت با موضوع "جوانی جمعیت" در شبکه پنج سیما برگزار شد، به ارائه راهکارهای خروج از چالش‌های جمعیتی کشورمان از جمله سقط جنین پرداخت و گفت: یکی از مواردی که می‌تواند از سیر نزولی جمعیت پیشگیری کند، جلوگیری از سقط جنین‌های غیرقانونی در کشور است که متاسفانه آمار چشمگیری در طول سال دارد.

وی با اشاره به اینکه جوانی جمعیت موجب قدرت یک کشور است، افزود: هر کشوری می‌تواند به جمعیت جوانش به عنوان یک قدرت بزرگ، پشتوانه و سرمایه‌ای که قابل مقایسه با هیچ سرمایه دیگری نیست، نگاه کند.

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده با تاکید بر اینکه مسئله فرهنگی، بیشترین نقش را در کاهش نرخ باروری و افزایش سقط جنین ایفا می‌کند، خاطرنشان کرد: در کنار عوامل اقتصادی، اشتغال و مسکن که باید برای رشد جمعیت درنظر گرفته شود، ما نیاز به بازسازی و بازنگری فرهنگی در مقوله مهم فرزندآوری داریم.

در این گفتگوی ویژه، با عنایت به مطالبه رهبر انقلاب در بحث جمعیت، مسائل مختلفی در خصوص ارتقای کمی و کیفی جمعیت مطرح شد و توسط دکتر خزعلی مورد واکاوی قرار گرفت.‌

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : جوانی جمعیت

نظر شما:

security code