رئیس پلیس راه گیلان خبر داد:
۱۴۰۳/۰۱/۰۹ ۱۳:۳۸ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

 رئیس پلیس راه گیلان با بیان اینکه تردد در محورهای گیلان روان اما شلوغ است، گفت: از آغاز اجرای طرح نوروزی تاکنون متاسفانه ۷ نفر از هموطنان‌مان بر اثر حوادث جاده‌ای جان باختند.

گیل خبر/ به نقل از ایسنا؛ سرهنگ جاور صفاری امروز، ۹ فروردین‌ماه ، با اشاره به تردد روان در محورهای مواصلاتی گیلان، اظهار کرد: در حال حاضر تردد بدون ترافیک در محورهای مواصلاتی گیلان جریان دارد اما محورها شلوغ هستند، لذا ضروری است که رانندگان از عجله و شتاب پرهیز کنند.

وی افزود: از آغاز اجرای طرح نوروزی (۲۴ اسفند ماه) تا صبح امروز، ۹ فروردین‌ ماه یک میلیون و ۱۷۴ هزار خودرو به استان وارد شده‌اند.

رئیس پلیس راه گیلان با بیان اینکه در مدت اجرای طرح نوروزی تاکنون متاسفانه ۷ نفر از هموطنان‌مان بر اثر حوادث جاده‌ای جان باختند، افزود: مسافران و رانندگانی که استان گیلان را به‌عنوان مقصد سفرها انتخاب می‌کنند، برای تردد ایمن در محورهای مواصلاتی از رفتارهای پرخطر به‌ویژه سرعت، شتاب و سبقت‌های غیرمجاز اجتناب و از رانندگی در حال خستگی و خواب‌آلودگی پرهیز کنند.

سرهنگ صفاری با تاکید بر ضرورت استفاده از کلاه‌ایمنی برای راکب و ترک‌نشین موتورسیکلت‌ها، گفت: درصد بالایی از میزان مرگ و میر و آسیب‌های جدی به ناحیه سر موتورسواران و ترک‌نشین‌ها به دلیل نداشتن کلاه‌ایمنی است. عدم استفاده از کلاه‌ایمنی، سرعت زیاد، حرکت مارپیچ، تردد در بزرگراه، استفاده از تلفن همراه حین موتورسواری و انجام حرکات نمایشی در جاده‌ها از جمله تخلفاتی است که منجر به تصادف مرگبار خواهد شد، لذا موتورسواران از انجام رفتارهای پرخطر خودداری کنند.

وی بر ضرورت بستن کمربندی ایمنی برای رانندگان و سرنشینان خودرو تاکید و تصریح کرد: بستن کمربند ایمنی عامل مهمی در پیشگیری از وقوع تصادفات رانندگی منجر به فوت است، کاهش چشمگیر تلفات رانندگی نیازمند این است که سرنشینان خودروها نسبت به بستن کمربند ایمنی اهتمام لازم را داشته باشند.

گفتنی است، از آغاز طرح نوروزی پلیس از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ۱۴ فروردین‌ماه جاری، ۱۵۷ تیم گشت خودرویی و ۵۱ تیم گشت موتوری با استعداد ۸۱۳ نیرو محورهای استان گیلان را رصد می‌کنند.