مدیرعامل آب منطقه ای گیلان خبر داد:
۱۴۰۳/۰۱/۰۶ ۱۲:۳۸ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آب منطقه ای گیلان از لایروبی ۱۵۷ کیلومتر از انهار اصلی و در اولویت لایروبی خبر داد.

گیل خبر/ وحید خرّمی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان با اعلام این خبر گفت: لایروبی انهار اصلی به منظور تسهیل و تسریع در امر آبرسانی در فصل زراعی از برنامه‌ها و پروژه‌های مهم هرساله آب منطقه‌ای گیلان است که در اسفند هر سال آغاز و تا پیش از آبگذاری کانال‌ها، مجاری آبی و انهار در اردیبهشت سال بعد ادامه می‌یابد.

مدیرعامل آب گیلان افزود: به منظور عبور با تنش آبی کمتر از فصل زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ لایروبی ۵۰۰ کیلومتر از انهار اصلی در گیلان هدف‌گذاری شده که از این میزان تا به امروز ششم فروردین سال جاری، ۱۵۷ کیلومتر لایروبی شده است.

خرّمی ادامه داد: عملیات لایروبی در شهرستان‌های لنگرود، آستانه اشرفیه، تالش و آستارا از زمانبندی جلوتر و در دیگر شهرستانهای گیلان نیز بر اساس برنامه و زمانبندی بی‌وقفه در حال انجام است.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آب منطقه‌ای گیلان در پایان گفت: به کشاورزان محترم گیلانی اطمینان می‌دهم که مانند سالهای گذشته در کنارشان هستیم و تمام تلاش خود را مصروف خدمت‌رسانی به این عزیزان خواهیم نمود و همچنین از کشاورزان پر تلاش گیلانی می‌خواهم که نسبت به لایروبی انهار آبرسان بین مزارع خود اقدام و از ظرفیت منابع آبی محلی و بارش‌های بهاری برای انجام شخم زمین‌های زراعی خود استفاده نمایند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code