۱۴۰۳/۰۱/۰۴ ۱۶:۲۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

رئیس پلیس راه گیلان گفت: از آغاز اجرای طرح نوروزی(۲۴ اسفند ماه) تا صبح امروز، چهارم فروردین‌ ماه ۶۸۱ هزار خودرو به استان وارد شده‌اند.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا:سرهنگ جاور صفاری امروز (چهارم فروردین‌ ماه)، با اشاره به تردد روان در محورهای مواصلاتی گیلان، اظهار کرد: از آغاز اجرای طرح نوروزی (۲۴ اسفند ماه) تا صبح امروز، چهارم فروردین‌ ماه ۶۸۱ هزار خودرو به استان وارد شده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش ورود خودرو به استان را شاهد هستیم.

رئیس پلیس راه گیلان با بیان اینکه در مدت اجرای طرح نوروزی تاکنون متاسفانه ۳ نفر از هموطنان‌مان بر اثر حوادث جاده‌ای جان باختند، افزود: یک نفر عابرپیاده، یک نفر راکب موتور و یک نفر هم بر اثر وقوع تصادف جان باخته است.

وی تأکید کرد: از مسافران و رانندگانی که استان گیلان را به‌عنوان مقصد سفرها انتخاب می‌کنند، تقاضا داریم برای تردد ایمن در محورهای مواصلاتی از رفتارهای پرخطر به‌ویژه سرعت، شتاب و سبقت‌های غیرمجاز اجتناب کنند و از رانندگی در حال خستگی و خواب‌آلودگی پرهیز نمایند.

سرهنگ صفاری با تاکید بر ضرورت استفاده از کلاه‌ایمنی برای راکب و ترک‌نشین موتورسیکلت‌ها، گفت: درصد بالایی از میزان مرگ و میر و آسیب‌های جدی به ناحیه سر موتورسواران و ترک‌نشین‌ها به دلیل نداشتن کلاه‌ایمنی است.

این مقام انتظامی تصریح کرد: عدم استفاده از کلاه‌ایمنی، سرعت زیاد، حرکت مارپیچ، تردد در بزرگراه، استفاده از تلفن همراه حین موتورسواری و انجام حرکات نمایشی در جاده‌ها از جمله تخلفاتی است که منجر به تصادف مرگبار خواهد شد لذا موتورسواران از انجام رفتارهای پرخطر خودداری کنند.

وی در خصوص اعمال محدودیت ترافیکی در محورهای گیلان گفت: تردد کلیه تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ تا ۲۴ روزهای ۴، ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۳ فروردین‌ماه در محور قدیم رشت – قزوین در مسیر رفت و برگشت اجرا می‌شود. همچنین تردد کلیه تریلرها و کامیون‌ها به استثنای حاملان مواد سوختی و فاسد شدنی، از ساعت ۷ تا ۲۴ روزهای ۱۰، ۱۱، ۱۲ و ۱۳ فروردین ماه در مسیرهای رفت و برگشت در محور اردبیل – آستارا ممنوع است.

گفتنی است از آغاز طرح نوروزی پلیس از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا ۱۴ فروردین‌ماه جاری، ۱۵۷ تیم گشت خودرویی و ۵۱ تیم گشت موتوری با استعداد ۸۱۳ نیرو محورهای استان گیلان را رصد می‌کنند.