۱۴۰۳/۰۱/۰۴ ۱۴:۳۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

سردار سعیدمنتظرالمهدی سخنگو و معاون فرهنگی اجتماعی فراجا: ایام عید گرچه برای بسیاری از مردم این دیار ایام شادی و  وجد و سرور است، اما شوربختانه همین ایام فرخنده برای شماری از خانواده ها تبدیل به تراژدی غمبارگی می شود.

 گیل خبر/ به گزارش فارس؛ سخنگوی پلیس سردار سعید منتظرالمهدی با بیان اینکه اگر نقص و نقصان در جاده و خودرو است باید با دقتِ بیشتر در رانندگی آن را جبران کنیم می‌گوید که آمار تصادفات و جانباختگان در این ایام دهشتناک است.

سردار سعیدمنتظرالمهدی سخنگو و معاون فرهنگی اجتماعی فراجا در یادداشتی نوشت:« ایام عید گرچه برای بسیاری از مردم این دیار ایام شادی و  وجد و سرور است، اما شوربختانه همین ایام فرخنده برای شماری از خانواده ها تبدیل به تراژدی غمبارگی می شود.

لابد می پرسید برای چه کسانی؟ برای آنانی که در حوادث رانندگی عزیزی از عزیزان خود را از دست می دهند و عیدشان به عزا ،و نشاطشان به ماتم تبدیل می شود.

متاسفانه این عده هم شمارشان کم نیست.

حتما این روزها به آمارهای حوادث رانندگی دقت کرده اید؛ تنها در کمتر از یک هفته تعداد زیادی جان خود را از دست داده و تعداد قابل توجهی هم معلول و مصدوم شده اند و تراژیک تر از آن این که میزان مرگ و میر سالانه ناشی از حوادث رانندگی کشورمان برابر با کل تلفات رانندگی ۲۷ کشور اروپایی است. آیا این آمار دهشتناک نیست؟

 لابد می گویید ماشین ها و جاده های ما کجا و خودروها و جاده های اروپا کجا.

 آری میان خودرو و جاده ما و آنها فاصله بسیار است اما به نظر نمی رسد که میان عامل انسانی ما و آنها تفاوتی باشد.

 از آن گذشته، عقل به ما می گوید که اگر در آن دو ( جاده و خودرو) نقص و نقصانی است با این یکی عامل( دقت در رانندگی) آن دو نقصان را جبران کنیم.

این واقعیت را دشوار بتوان انکار کرد که با دقت در رانندگی می توان به حفظ جان بسیاری کمک کرد.

کافی است شتاب در رانندگی را به کناری نهیم و آهسته و سالم راندن را پیشه خود سازیم و باورمان شود که « آهستگی فضیلت است».

این فضیلت را از همین تعطیلات نوروزی به « عادت مالوف» تبدیل کنیم و سهم خویش در حفظ جان خود و شهروندان را  ایفا کنیم».

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code