جشنواره نوروزی بهار در بهار
۱۴۰۳/۰۱/۰۳ ۱۹:۴۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
14640me2728e2c 16e7 4320 8ea2 570434569dd5

بخش دوم نمایشگاه اقوام ایرانی منطقه آزاد انزلی، نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان این منطقه و استان گیلان است که در قالب ۵۰ غرفه هنر صنعت هنرمندان محلی و گیلان زمین و تنوع غذایی مناطق مختلف این استان به نمایش عموم در می آید.

گیل خبر/ یکی از مهمترین محورهای اجرایی جشنواره نوروزی بهار در بهار این منطقه برای سال ۱۴۰۳، برپایی نمایشگاه صنایع دستی، سوغات و اقوام ایرانی در نخستین منطقه آزاد شمال کشور است.

نمایشگاه مزبور در دو بخش نمایشگاهی عرضه و فروش محصولات، صنایع دستی و سوغات قومیت های مختلف در یکصد غرفه از ۱۵ استان کشور و همچنین ارائه صنایع دستی تولیدی هنرمندان منطقه و استان گیلان می باشد.

براین اساس نمایشگاه صنایع دستی، سوغات اقوام ایرانی که در پیاده روی فاز تجارت و گردشگری منطقه در ایام تعطیلات نوروزی ۱۴۰۳ برگزار می شود، دارای مجموعه متنوعی از هنر صنعت صنایع دستی اقوام ایران زمین؛غذاها،چاشنی‌ها و شیرینی های متنوع کشورمان؛ لباس و پوشش های محلی ایرانی جهت نمایش و معرفی مولفه‌های فرهنگی در قالب ایرانی کوچک در نوروز رمضانی به گردشگران ورودی از نقاط مختلف کشور به منطقه آزاد انزلی است.

نکته جالب توجه رویداد نمایشگاهی صنایع دستی، سوغات اقوام ایرانی منطقه آزاد انزلی؛ فعالیت ۱۰ غرفه فرهنگی-مذهبی جهت عرضه زیست بوم حجاب و عفاف سنتی مناطق مختلف ایران، معرفی و ارائه شاخص‌های زیست عفیفانه و زندگی اسلامی در بهار قرآنی نوروز ۱۴۰۳ به مسافرین است.

بنابراین گزارش، بخش دوم نمایشگاه اقوام ایرانی منطقه آزاد انزلی، نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان این منطقه و استان گیلان است که در قالب ۵۰ غرفه هنر صنعت هنرمندان محلی و گیلان زمین و تنوع غذایی مناطق مختلف این استان به نمایش عموم در می آید.

مهمترین راهبرد برپایی نمایشگاه های فوق امکان فروش محصولات عرضه شده صنایع دستی در راستای تجاری سازی و حمایت از عرضه مستقیم فعالین این هنر صنعت می باشد که طی سالهای اخیر در دستور کار سازمان منطقه آزاد انزلی قرار دارد.

گفتنی است یکی از جذابترین و شلوغ ترین قسمت های جشنواره نوروزی بهار در بهار منطقه آزاد تجاری صنعتی انزلی، استقبال گسترده گردشگران این ایام از نمایشگاه صنایع دستی؛ سوغات اقوام ایرانی است که مسافرین بهاری نخستین منطقه آزاد شمال کشور ضمن آشنایی، صنایع دستی و تولیدات قومیت های مختلف ایران زمین را همراه خود به یادگار می برند و گامی جهت تجاری سازی هنر صنعت هنرمندان محلی و اقوام مختلف ایرانی برداشته می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code