۱۴۰۳/۰۱/۰۱ ۲۱:۰۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

همزمان با افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده نرخ های جدید بلیت هواپیما هم بارگذاری شد و قیمت بلیت تهران_ تبریز به یک میلیون و ۱۴۹ هزار تومان رسید.

گیل خبر/ به گزارش باشگاه خبرنگاران، در حالی که از ۲۸ اسفند ماه افزایش مالیات بر ارزش افزوده  از ۹ درصد به ۱۰ درصد  رسیده است، در همین راستا نرخ بلیت هواپیما از همزمان با این یک درصد تغییر پیدا کرد به طوری که نرخ بلیت هواپیما  در مسیر تهران _کیش؛ ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، تهران _ مشهد ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و کیش_ تبریز بیش از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزارتومان رسیده است.

در همین رابطه جعفر یازرلو سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: به دلیل افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده در بودجه ۱۴۰۳ از ۹ درصد به ۱۰ درصد، جدول جدید نرخ بلیت هواپیما در مسیرهای داخلی به‌روزرسانی شده و این نرخنامه جدید در تارنمای سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی سازمان هواپیمایی کشوری بارگذاری شده است.

وی  تاکید کرد: این نرخ‌نامه برای تمامی شرکت‌های هواپیمایی و کانالهای نمایش، توزیع و فروش بلیت لازم الاجرا بوده و در صورت مشاهده تخلف، متخلفان به تعزیرات و دستگاه قضائی معرفی خواهند شد.

قیمت جدید بلیت های هواپیما