مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری در نامه‌ای به سایت‌ها و سامانه‌های رزرو مراکز اقامتی، جدیدترین دستورالعمل معاونت گردشگری در نوروز ۱۴۰۳ را ابلاغ کرد.

گیل خبر/ به ‌گزارش ایسنا، یحیی نقی‌زاده محجوب در نامه‌های جداگانه به شرکت‌های خدمات مسافرتی و گردشگری و مراکز رزرواسیون هتل‌ها و اماکن اقامتی کشور، توضیحات و هشدارهایی را درباره اجرای مقررات رزرو اماکن اقامتی ابلاغ کرد، ‌ که بر این اساس تاکید شد: هرگونه گران‌فروشی و فروش اقامت در سایت‌های رزرواسیون، بالاتر از نرخ مصوب ابلاغ‌شده به تأسیسات گردشگری، با هر عنوانی «ممنوع» است.

در این ابلاغیه همچنین آمده است: مشتریان در استفاده از خدمات جانبی تأسیسات گردشگری و تعیین مدت اقامت خود باید حق انتخاب داشته باشند و سایت رزرواسیون فارغ از اینکه مستقیما با واحد، قرارداد بسته و یا از طریق دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی نسبت به تهیه بسته سفر اقدام می‌کند، مجاز نیست فروش اقامت را در قالب پکیچ خدماتی به مشتریان تحمیل کرده و یا شرط حداقل مدت اقامت را در سامانه خود اعمال کند.

در صورت انصراف مسافر از سفر، سامانه فروش یا رزرواسیون باید در چهارچوب دستورالعمل ابطال رزرو و یا توافق‌نامه‌ای که قبل از واریز وجه به رویت و تائید مسافر رسیده است، درباره مرجوع کردن هزینه دریافتی با کسر کسورات تعیین‌شده، ظرف مدت حداکثر ۴۸ ساعت اقدام کند.

به استناد دستورالعمل نرخ‌گذاری تأسیسات گردشگری و بخش‌نامه‌های مرتبط، نرخ اقامت کودکان تا ۲ سال در تمام مراکز اقامتی، رایگان و برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال به صورت «نیم‌بها» محاسبه می‌شود. پیاده‌سازی رویه مذکور در سامانه رزرواسیون الزامی است.

همچنین فروش تخت اضافه به قیمت مشابه سایر تخت‌ها ممنوع است. سایت فروش موظف است در خصوص تعریف تخت اضافه و تعیین نرخ آن مطابق با نرخ تعیین‌شده در نرخ‌نامه مصوب اقدامات لازم را در سامانه‌های خود به عمل آورد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code