شهرداری رشت باز هم غافلگیر شد؟
۱۴۰۲/۱۲/۲۸ ۱۱:۵۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل خبر/ سرویس اجتماعی- در واپسین روزهای سال ۱۴۰۲ و در آستانه عید نوروز، ترافیک همیشگی شهر رشت کلافه کننده تر از پیش شده است.

در حالی که شهر در ماه‌های اخیر با پروژه های پل سازی که البته فایده و سود آن در کاهش واقعی ترافیک، محل بحث است، دچار گره‌های ترافیکی شده، انتظار می‌رفت که شهرداری رشت لااقل به فکر راهکارهای کوتاه مدت و نسبتا کم هزینه‌ای برای کاهش موقتی ترافیک شهری باشد.

به عنوان مثال، عدم وجود و یا مسدود سازی بریدگی‌ ها در برخی خیابان‌های شهر از جمله بلوار ۸ دی، بلوار امام رضا، جانبازان به سمت ایستگاه انزلی و... سبب شده تا داد هر شهروندی که از این محورها عبور می‌کند، بلند شود و شاهد افزایش حجم بار ترافیکی باشیم.

حجم ورودی مسافران به گیلان و رشت و عدم وجود زیرساخت‌های مناسب برای ساماندهی و مدیریت آنان، آسفالت تخریب شده و چاله های خیابانها و حتی کوچه های رشت، چاله های مرمت نشده پیاده رو ها و عدم مدیریت منابع و زمان در خدمات رسانی شب عید (همچون تخریب بلوار و نصب تیر چراغ برق در خیابان شهدا بافاصله ۴۸ ساعت مانده تا سال نو) باعث شده تا کام شهروندان رشتی در عید نوروز، آنچنان که باید و شاید شیرین نشود.

از سویی دیگر، پس از ماه‌ها مرمت ساختمان ساعت شهرداری رشت، در حالی که انتظار می‌رفت در آستانه تعطیلات نوروز و ورود گردشگران به شهر، یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین نمادهای این شهر، حداقل سر و شکل آبرومندی داشته باشد، با این حال شاهد وضعیت بهم ریخته این ساختمان تاریخی هستیم.

از طرفی دیگر، عجله و شتاب‌زدگی در آسفالت معابر و نصب المان‌های نوروزی و گل کاری در واپسین روزهای سال، نشان می‌دهد که گویا نه تنها برف، بلکه یک مناسبت ثابت و مشخص در تقویم هم مدیران شهرداری رشت را غافلگیر می‌سازد!