۱۴۰۲/۱۲/۲۷ ۱۵:۱۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

تهران بزرگ - ایرنا - رییس پلیس فرماندهی انتظامی پایتخت گفت: در ایام تعطیلات نوروز (اول تا ۱۳ فروردین) هر گونه اسباب‌کشی و جابجایی اثاثیه منزل ممنوع است مگر اینکه برای این کار از پلیس مجوز اخذ شده باشد.

گیل خبر/ به گزارش ایرنا، سردار عباسعلی محمدیان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: شهروندان همواره برای انجام اسباب‌کشی به کلانتری مراجعه و هماهنگی‌های لازم را انجام دهند و در ایام نوروز اما با توجه به اینکه ممکن است بسیاری از شهروندان به مسافرت رفته و منازل آنها خالی بوده، پلیس انجام هرگونه اسباب‌کشی بدون مجوز و اطلاع را ممنوع کرده است.

وی اظهار کرد: در این ایام هر شخصی که قصد اسباب کشی دارد باید قبل از اقدام به کلانتری محله خود مراجعه کرده و درخواست مکتوب خود را ارائه داده و پس از اخذ تاییدیه و مجوز کتبی نسبت به جابجایی اسباب خود اقدام کند.

به گفته سردار محمدیان، مجوز مذکور در همان روز و تا مقصد اعلام شده دارای اعتبار است و در صورت عدم اخذ مجوز و هماهنگی با کلانتری، اجازه تردد به خودروی حامل اسباب و اثاثیه داده نخواهد شد و این لوازم توقیف می‌شوند. افراد تحت نظرند و تا زمانی که احراز صورت نگیرد، همچنان وسایل در توقیف خواهند ماند.

وی تاکید کرد: وانت بارها و شرکت‌های حمل بار نیز باید توجه داشته باشند که بدون مشاهده مجوز قانونی از هرگونه جابه‌جایی اثاثیه منازل و مغازه‌ها به جد خودداری کنند در غیر این صورت با آنان نیز بر اساس قانون رفتار خواهد شد.

سردار محمدیان ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه در دوران نوروز بسیاری از شرکت‌های باربری فعالیت نمی‌کنند از این رو لازم است شهروندان با هوشیاری بیشتری نسبت به انتخاب شرکت‌های باربری و همچنین نیروهای خدماتی برای جابجایی اسباب خود اقدام کنند.

رییس پلیس پایتخت یادآور شد: این ممنوعیت تا پایان تعطیلات نوروزی و ۱۳ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تعطیلات نوروز

نظر شما:

security code