۱۴۰۲/۱۲/۲۶ ۲۳:۳۳ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

رئیس هیئت امنای ستاد دیه کشور در واپسین روز‌های سال از حضور ۱۲ هزار و ۵۶۵ محکوم جرایم غیرعمد در سطح زندان‌های کشور خبر داد.

گیل خبر/ به گزارش میزان_ سید اسداله جولایی اظهار کرد: هم اکنون ۵۵۷ بانوی ایرانی و ۱۲ هزار و ۸ مرد اغلب عائله‌مند، نه بابت ارتکاب اعمال مجرمانه بلکه به صرف تنگدستی در تسویه دیون خصوصی با رقم بدهی بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان در پشت میله‌های سرد زندان، در حال تحمل حبس هستند.

وی با تفکیک جرایم این محکومان غیربزهکار گفت: ۱۱۵ نفر از این افراد بابت عجز در پرداخت دیات ناشی از وقوع حوادث کارگاهی و بعضاً سوانح رانندگی، هزار و ۸۵۶ نفر به علت عدم توانایی در پرداخت مطالبات مهریه، ۴۲۴ نفر بدلیل ارایه دادخواست‌های نفقه و ۱۰ هزار و ۱۷۰ مددجو نیز به دنبال تعهدات مالی مرتبط مطرح شده در حوزه اسناد و اوراق بانکی گرفتار بند شده‌اند.

نایب رئیس هیئت مدیره ستاد دیه کشور با دعوت از خیرین در جهت کاهش حداکثری زندانیان جرایم غیرعمد افزود: برای پیشگیری از هرگونه سوءاستفاده احتمالی در کمک به آزادی زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد و کسب اطلاع از شماره حساب‌های مربوطه، مردم نوعدوست کشور می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی ستاد مردمی دیه کشور به نشانی irpo.ir مراجعه و یا از طریق کارت بانکی ستاد دیه به شماره ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۱۷۵۰۳ در آزادی این دسته از زندانیان مشارکت کنند.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : ستاد دیه کشور

نظر شما:

security code