۱۴۰۲/۱۲/۲۳ ۲۱:۳۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

طبق آخرین آمار رسمی از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران، تا روز دوشنبه ۲۱ اسفندماه، تعداد ۹ هزار و ۷۰۹ دستگاه خودرو سواری به ارزش حدود ۲۳۵ میلیون دلار ترخیص قطعی شده است. هر چند سیاستگذاری که وعده تحویل ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو تا پایان سال ۱۴۰۲ را داده بود هم اکنون پاسخ قانع کننده‌ای برای واردات لاک پشتی خودرو ندارد با این حال به نظر می‌رسد با چرخش واردات به سمت محصولات برقی بار دیگر وقفه‌ای در ورود سواری‌های خارجی ایجاد شود.

گیل خبر/ به گزارش دنیای اقتصاد: طبق آخرین آمار رسمی از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران، تا روز دوشنبه 21 اسفندماه ، تعداد ۹ هزار و ۷۰۹ دستگاه خودرو سواری به ارزش حدود ۲۳۵ میلیون دلار ترخیص قطعی شده است.


آمار یاد شده در شرایطی است که در 11ماهه سال جاری، 8 هزار و 40 دستگاه خودرو سواری به ارزش 157 میلیون دلار و در 10 ماهه نیز تعداد 5هزار دستگاه خودرو سواری از گمرکات کشور ترخیص و به صورت قطعی وارد کشور شده است.

همچنین آمار واردات قطعی انواع خودرو سواری در 9 ماهه سال جاری نیز 4 هزار و 386 دستگاه و به ارزش 86 میلیون و 478 هزار دلار بوده است.

آمار گمرک ، گویای واردات قطره چکانی خودرو به کشور است این در شرایطی است که درحال حاضر 28 هزار متقاضی در انتظار تحویل خودروهای ثبت نامی خود هستند.

هر چند سیاستگذاری که وعده تحویل 200 هزار دستگاه خودرو تا پایان سال 1402 را داده بود هم اکنون پاسخ قانع کننده ای برای واردات لاک پشتی خودرو ندارد با این حال به نظر می رسد با چرخش واردات به سمت محصولات برقی بار دیگر وقفه ای در ورود سواری های خارجی ایجاد شود.