۱۴۰۲/۱۲/۲۳ ۱۲:۴۲ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر ضرورت مساعدت و کمک خادمان مردم در نظام سلامت به توسعه مراکز سلامت‌محور غیر دانشگاهی و نظامی تاکید کرد و گفت: این مراکز بار درمانی دولت را بر دوش می‌کشند و به نوعی کار ما را انجام می‌دهند.

گیل خبر/ به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (گیل وب‌دا)؛ دکتر محمدتقی آشوبی- رئیس دانشگاه امروز در آیین افتتاح درمانگاه شبانه‌روزی دکتر شهید محمد حبیبی پور فتیده- تیپ نیروی مخصوص میرزاکوچک خان نیروی زمینی سپاه در مریدان لنگرود با اشاره به برخی از چالش‌های نظام سلامت از جمله جمعیت، اظهار کرد: با توجه به چالشی به نام جمعیت، تامین سلامت خانواده بسیار حایز اهمیت است.


وی تامین و ارتقای سلامت مردم را نیازمند مشارکت همگانی دانست و افزود: مطالبات مردم در نظام سلامت علی‌الخصوص مناطق محروم صرفاً با مشارکت مردم ممکن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه امروزه هدف دولت فقط ایجاد بیمارستان نیست، گفت: توسعه بهداشت و ارایه خدمات مراقبتی در اولویت نظام سلامت است.

دکتر آشوبی بر ضرورت مساعدت و کمک خادمان مردم در نظام سلامت به مراکز سلامت‌محور غیر دانشگاهی و نظامی تاکید کرد و گفت: این مراکز بار درمانی دولت را بر دوش می‌کشند و به نوعی کار ما را انجام می‌دهند.