۱۴۰۲/۱۲/۲۲ ۲۱:۲۴ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار با اشاره به اینکه گروه کارگری اعداد و ارقام پیشنهادی دولت و کارفرمایان را نپذیرفتند، گفت: تأکید گروه کارگری بر محاسبه و نرخ‌گذاری عادلانه و منطقی سبد معیشت خانوارهای کارگری است که باید مبنای افزایش دستمزد قرار گیرد.

گیل خبر/ به گزارش تسنیم:علیرضا میرغفاری، نماینده کارگران در شورای‌عالی کار، با ابراز اینکه "در جلسه روز گذشته شورای‌عالی کار تورم بهمن ماه بانک مرکزی مبنای محاسبه قرار گرفت" گفت: تورم بهمن ماه 42.3 درصد است و بعد خانوار با توجه به سرشماری نفوذ و مسکن مرکز آمار حدود 3.3 نفر است. روز گذشته بر سر محاسبات سبد معیشت به نتیجه نرسیدیم؛ گروه کارگری اعداد و ارقام پیشنهادی دولت و کارفرمایان را نپذیرفتند و نشست بدون حصول نتیجه مشخص به پایان رسید، چرا که سبدی که به‌عنوان پیشنهاد مطرح شد در جهت ارزان‌سازی سبد معیشت کارگران بود.

میرغفاری با بیان اینکه تأکید گروه کارگری بر محاسبه و نرخ‌گذاری عادلانه و منطقی سبد معیشت خانوارهای کارگری است که باید مبنای تعیین افزایش دستمزد قرار بگیرد افزود: جلسات کمیته مزد برای تعیین عدد و رقم سبد معیشت ادامه دارد و چهارشنبه 23 اسفند ماه جلسه بعدی شورای‌عالی کار برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هر سه تشکل کارگری باید در شورای‌عالی کار به‌عنوان نماینده کارگران حق رأی داشته باشند گفت: حق رأی 3 تشکل جامعه کارگری در شورای‌عالی کار به یک اندازه نیست، مطابق آئین‌نامه شورای‌عالی کار حضور تمام تشکل‌ها باید به‌صورت کارگروهی باشد که متأسفانه این‌گونه نیست.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار خاطرنشان کرد: درحال حاضر اولویت تشکل‌ها می بایست بحث دستمزد کارگران برای سال 1403 باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code