۱۴۰۲/۱۲/۲۱ ۰۸:۵۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه
برندگان اسکار 2024 ؛ اوپنهایمر با 7 جایزه در صدر

برندگان اسکار 2024 معرفی شدند و فیلم اوپنهایمر با 7 جایزه و فیلم بیچارگان با 4 جایزه بیشترین سهم از جوایز دوره نود و ششم را به خود اختصاص دادند. 

گیل خبر/ به نقل از عصر ایران؛ نود و ششمین دوره جوایز سینمایی اسکار با اهدای جوایز اصلی از جمله بهترین فیلم و کارگردانی به «اوپنهایمر» ساخته کریستوفر نولان مشخص شد.

 مراسم معرفی برندگان نود و ششمین دوره جوایز اسکار با میزبانی جیمی کیمل در دالبی تئاتر لس‌آنجلس برگزار شد.


برندگان اسکار ۲۰۲۴ در ۲۳ رشته معرفی شدند و «اوپنهایمر» که در ۱۳ رشته نامزد شده بود، ۷ جایزه اسکار بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد نقش اصلی، بهترین بازیگر مرد نقش مکمل، فیلمبرداری، تدوین و موسیقی فیلم را از آن خود کرد.

فهرست کامل برندگان اسکار 2024:
بهترین بازیگر نقش مکمل زن:
آمریکا فررا برای فیلم Barbie
امیلی بلانت برای فیلم Oppenheimer
جودی فاستر برای فیلم Nyad
دانیل بروکس برای فیلم The Color Purple
داواین جوی رندالف برای فیلم The Holdovers (برنده)


بهترین انیمیشن کوتاه:
انیمیشن کوتاه Letter to a Pig
انیمیشن کوتاه Ninety-Five Senses
انیمیشن کوتاه Our Uniform
انیمیشن کوتاه Pachyderme
انیمیشن کوتاه War Is Over! Inspired by the Music of John & Yoko (برنده)


بهترین انیمیشن:

انیمه The Boy and the Heron (برنده)
انیمیشن Elemental
انیمیشن Nimona
انیمیشن Robot Dreams
انیمیشن Spider-Man: Across the Spider-Verse


بهترین فیلمنامه اورجینال:
فیلم Anatomy of a Fall (برنده)
فیلم The Holdovers
فیلم Maestro
فیلم May December
فیلم Past Lives

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

فیلم American Fiction (برنده)
فیلم Barbie
فیلم Oppenheimer
فیلم Poor Things
فیلم The Zone of Interest
بهترین چهره‌پردازی و آرایش مو:
فیلم Golda
فیلم Maestro
فیلم Oppenheimer
فیلم Poor Things (برنده)
فیلم Society of the Snow


بهترین طراحی صحنه:
فیلم Barbie
فیلم Killers of the Flower Moon
فیلم Napoleon
فیلم Oppenheimer
فیلم Poor Things (برنده)


بهترین طراحی لباس:
فیلم Barbie
فیلم Killers of the Flower Moon
فیلم Napoleon
فیلم Oppenheimer

فیلم Poor Things (برنده)

بهترین فیلم خارجی‌ زبان:
فیلم Io Capitano
فیلم Perfect Days
فیلم Society of the Snow
فیلم The Teachers' Lounge
فیلم The Zone of Interest (برنده)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:
رایان گاسلینگ برای فیلم Barbie
رابرت داونی جونیور برای فیلم Oppenheimer (برنده)
رابرت دنیرو برای فیلم Killers of the Flower Moon
استرلینگ کی براوان برای فیلم American Fiction
مارک رافلو برای فیلم Poor Things


بهترین جلوه‌های ویژه:
فیلم The Creator
فیلم Godzilla Minus One (برنده)
فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 3
فیلم Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
فیلم Napoleon


بهترین تدوین:
فیلم Anatomy of a Fall
فیلم The Holdovers
فیلم Killers of the Flower Moon
فیلم Oppenheimer (برنده)
فیلم Poor Things


بهترین مستند کوتاه:
مستند کوتاه The ABCs of Book Banning
مستند کوتاه The Barber of Little Rock
مستند کوتاه Island In Between
مستند کوتاه The Last Repair Shop (برنده)
مستند کوتاه Nǎi Nai and Wài Pó


بهترین مستند:
مستند Bobi Wine: The People's President
مستند The Eternal Memory
مستند Four Daughters
مستند To Kill a Tiger
مستند 20Days in Mariupol (برنده)

بهترین فیلم‌برداری:
فیلم El Conde
فیلم Killers of the Flower Moon
فیلم Maestro
فیلم Oppenheimer (برنده)
فیلم Poor Things


بهترین فیلم کوتاه:
فیلم کوتاه The After
فیلم کوتاه Invincible
فیلم کوتاه Knight of Fortune
فیلم کوتاه Red, White and Blue
فیلم کوتاه The Wonderful Story of Henry Sugar (برنده)


بهترین صدا:
فیلم The Creator
فیلم Maestro
فیلم Mission: Impossible - Dead Reckoning Part One
فیلم Oppenheimer
فیلم The Zone of Interest (برنده)


بهترین موسیقی متن اورجینال:
فیلم American Fiction
فیلم Indiana Jones and the Dial of Destiny
فیلم Killers of the Flower Moon
فیلم Oppenheimer (برنده)
فیلم Poor Things


بهترین آهنگ اورجینال:
آهنگ What Was I Made For برای فیلم Barbie (برنده)
آهنگ I’m Just Ken برای فیلم Barbie
آهنگ It Never Went Away برای فیلم American Symphony
آهنگ The Fire Inside برای فیلم Flamin’ Hot
آهنگ Wahzhazhe (A Song for My People) برای فیلم Killers of the Flower Moon


بهترین بازیگر مرد:
جفری رایت برای فیلم American Fiction
کیلین مورفی برای فیلم Oppenheimer (برنده)
بردلی کوپر برای فیلم Maestro
کولمن دومینگو برای فیلم Rustin
پل جیاماتی برای فیلم The Holdovers


بهترین کارگردان:
ژوستین تریه برای فیلم Anatomy of a Fall
جاناتان گلیزر برای فیلم The Zone of Interest
مارتین اسکورسیزی برای فیلم Killers of The Flower Moon
کریستوفر نولان برای فیلم Oppenheimer (برنده)
یورگوس لانتیموس برای فیلم Poor Things


بهترین بازیگر زن:
زاندرا هولر برای فیلم Anatomy of a Fall
اما استون برای فیلم Poor Things (برنده)
کری مولیگان برای فیلم Maestro
لیلی گلداستون برای فیلم Killers of the Flower Moon
آنت بنینگ برای فیلم Nyad


بهترین فیلم:
فیلم American Fiction
فیلم Anatomy of a Fall
فیلم Barbie
فیلم The Holdovers
فیلم Killers of the Flower Moon
فیلم Maestro
فیلم Oppenheimer (برنده)
فیلم Past Lives
فیلم Poor Things
فیلم The Zone of Interest

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code