۱۴۰۲/۱۲/۲۰ ۱۹:۵۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

فرمانده فراجا اعلام کرد که خودروی مرتکبین تخلفات حادثه‌سازی نظیر سرعت غیرمجاز و حرکات حادثه آفرین تا پایان تعطیلات نوروزی توقیف خواهد شد. 

گیل خبر/ به گزارش ایسنا، سردار احمدرضا رادان در حاشیه برگزاری رزمایش طرح نوروزی پلیس راهور و دیگر دستگاه‌های خدماتی و امدادی که صبح امروز در محل دانشگاه علوم انتظامی امین برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: در طرح نوروز ۱۴۰۳ بیش از ۸۷ هزار نفر نیرو در حوزه پلیس راهور، راهداری، جمعیت هلال احمر، سازمان اورژانس، شهرداری‌ها، خدمات خودرویی و ... تصمیم گرفتند تا آرامش و امنیت مسافران در شهر‌ها و جاده‌ها را تامین کنند و در همین راستا نیز در آماده‌باش قرار دارند.

رادان با تاکید بر اینکه حفظ جان مردم برای ما مهم است، گفت: آمار‌های ما نشان می‌دهد که کمتر از ۱۰ درصد از رانندگان قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی‌کنند و در واقع بیش از ۹۰ درصد از رانندگان و کاربران ترافیک این موضوع را رعایت می‌کنند. قرار نیست که اقلیت قانون شکن، اراده خود را بر اکثریت تحمیل کنند سلامت و ایمنی آنان را به خطر بیاندازند، ما حتما با این موارد قاطعانه برخورد خواهیم کرد.

فرمانده فراجا سرعت فراتر از حد مجاز، انجام حرکات حادثه ساز و ... را از جمله خط قرمز‌های پلیس میان تخلفات رانندگی برشمرد و گفت: در صورت مشاهده ماموران، حتما خودروی متخلف متوقف و از ادامه سفر آن جلوگیری خواهد شد. ضمن اینکه خودرو نیز تا پایان تعطیلات متوقف خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه حتما همه باید توجه کنند که همه بر آن هستیم تا نوروزی امن در کنار مردم داشته باشیم و بهار قرآن و بهار طبیعت را جشن بگیریم، گفت: از تمام مردم نیز می‌خواهم که پلیس را یاری کنند و به قوانین و مقررات احترام بگذارند.

رادان در پاسخ به پرسشی درباره فعالیت گشت‌های نامحسوس پلیس نیز اظهارکرد: قطعا تعداد گشت‌های نامحسوس پلیس در جاده‌ها در ایام نوروز نسبت به قبل بیشتر خواهد شد و ناوگان عمومی و ناوگان شخصی ما نیز تحت پوشش قرار خواهند گرفت و ما بر آن‌ها نظارت خواهیم داشت تا قوانین و مقررات را به درستی و به طور کامل رعایت کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code