۱۴۰۲/۱۲/۲۰ ۱۰:۱۷ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

ناصر سراج، معاون قوه قضاییه درباره پرونده بابک زنجانی گفت: اموال وی در خارج از کشور شناسایی و به کشور برگردانده شد.

گیل خبر/ به نقل از مهر: ناصر سراج، معاون قوه قضائیه با اشاره به پرونده بابک زنجانی با بیان اینکه پرونده وی از سال ۹۴ به بعد مطرح شده است، گفت: قسمتی از اموال وی که در ایران بود ضبط شد و در خارج از کشور نیز شناسایی شد و بیش از حدی که وی بدهکار بود اموالش حتی با احتساب تورم شناسایی و وارد کشور شد.

وی به توقیف کشتی آمریکایی در زمینه شکایت بیماران پروانه‌ای اشاره کرد و ادامه داد: بابت خسارت این بیماران کشتی نفتکش ضبط شد و با فروش نفت خسارت به ذینفعان پرداخت خواهد شد.

سراج به نظارت و بازرسی شخص رئیس قوه قضائیه از گمرکات ادامه داد: تقریباً ۷۰ تا ۸۰ درصد مشکل اموال تملیکی موجود در گمرکات نیز رفع شده است.

وی از دستگیری فرد و شرکتی که هزاران میلیارد تومان بدهی داشت خبر داد و افزود: این فرد دستگیر شده و اکنون در زندان به سر می‌برد.

سراج در حاشیه درختکاری در اراضی جلگه‌ای جنگلی نوشهر با تاکید بر اینکه مقام معظم رهبری بر حفظ جنگل‌ها و منابع ملی تاکید فراوانی دارند، افزود: معظم له این چنین اهمیت ویژه‌ای بر حفظ عرصه‌های طبیعی قائل هستند و ما باید کار ویژگی را انجام بدهیم.

وی با بیان اینکه ۹۵۳ قطعه اراضی جلگه جنگلی در استان مازندران و سه شهرستان آن وجود دارد، گفت: این اراضی که به ۱۰ هکتاری معروف هستند تعدادی از آنها مورد تعرض قرار گرفتند.

سراج با بیان اینکه کاربری برخی از این اراضی جلگه جنگلی به مسکونی تغییر داده شده است، یادآور شد: در یکی از این قطعات ۶۴ دستگاه ویلای غیر مجاز احداث شده بود و ارزش هر یک از این ویلاها ۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.

معاون قوه قضائیه با بیان اینکه رئیس قوه قضائیه در آذر ماه دستور بررسی این پرونده را صادر کرده بود، ادامه داد: تمامی افرادی که در این پرونده مدخل بودند شناسایی و ابعاد آن بررسی شده است.

سراج با تاکید بر اینکه برخورد با زمین‌خواری در حد شعار نیست، ادامه داد: قوه قضائیه چندین پرونده مهم دارد که در حال رسیدگی آن است.