۱۴۰۲/۱۲/۱۹ ۱۳:۴۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

رئیس اتحادیه فروشندگان خشکبار و آجیل تهران با بیان اینکه آجیل در مقایسه با سال قبل افزایش قیمتی ندارد گفت: قیمت پسته در مقایسه با سال قبل ۲۰ درصد کاهش یافته است.

گیل خبر/ به نقل از تسنیم؛ غلامرضا خدامی رئیس اتحادیه فروشندگان خشکبار و آجیل تهران : برای آجیل شب عید نمی‌توان قیمت مشخصی را اعلام کرد زیرا بر اساس اختلاط مغزهای مختلف و کیفیت، نرخ های متفاوتی دارد اما در مقایسه با سال قبل افزایش نداشته‌ایم و حتی نرخ برخی از مغز‌ها کاهش یافته است.

وی افزود: قیمت پسته در مقایسه با سال قبل 20 درصد کاهش یافته است همچنین قیمت تخمه جابانی شور نیز شاهد افت قیمت هستیم و نرخ تخمه کدو و مغز بادام تغییری نداشته است.

رئیس اتحادیه فروشندگان خشکبار و آجیل تهران ادامه داد: پسته بر اساس سایز و اندازه قیمت های مختلفی اما در هشت گروه این محصول شاهد کاهش قیمت در سال جاری هستیم به طوری که پسته اکبری در نمایشگاه بهاره تهران از 300 هزار تومان تا 770 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

وی تصریح کرد: مغز بادام نیز بر اساس سایز و کیفیت خود قیمت متفاوتی دارد به طوری که در نمایشگاه حداکثر 650 هزار تومان و حداقل 470 هزار تومان (سایز 27) قیمت گذاری شده است.

خدامی  گفت: قیمت هر کیوگرم فندوق با پوست  470 هزار تومان تا 530 هزار تومان  به فروش می رسد که در مقایسه با سال گذشته با کاهش قیمت این محصول رو به رو هستیم.

خدامی گفت: قیمت هر کیلوگرم تخمه جابانی ممتاز 320 هزار تومان و تخمه جابانی اعلام 250 تا 270 هزار تومان قیمت گذاری شده است تخم کدوی ممتاز نیز 270  هزار تومان تا 280 هزار تومان به فروش می رسد.

وی اظهار داشت:در نمایشگاه بهاره قیمت آجیل چهار مغز نیز 600 هزار تومان تا 700 هزار تومان به به فروش می رسد همچنین آجیل سلامت نیز 280 هزار تومان به فروش می رسد که شامل اقلامی مانند شاهدانه، نخود چی و مغز تخمه است.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : آجیل خشکبار

نظر شما:

security code