مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری اعلام کرد
۱۴۰۲/۱۲/۱۶ ۱۳:۵۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

مدیرکل حمل و نقل مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: فروش بلیت اتوبوس‌های نوروزی از بیستم اسفند ماه آغاز می‌شود.

گیل خبر/ به گزارش بازار، داریوش باقرجوان با اشاره به اینکه فروش بلیت اتوبوس برای سفرهای نوروزی از بیستم اسفند ماه از طریق اینترنت و دفاتر مجاز فروش بلیت، آغاز می‌شود درباره احتمال افزایش قیمت بلیت اتوبوس‌ها نیز گفت: اخباری که در چند روز اخیر درباره افزایش قیمت بلیت اتوبوس‌های بین شهری منتشر شده همچنان گمانه زنی می‌باشد و تاکنون هیچگونه افزایش قیمتی برای بلیت این اتوبوس‌ها در نوروز ۱۴۰۳ تصویب نشده است.

وی افزود: علت درخواست شرکت‌های تعاونی برای افزایش قیمت‌ها، یکسره خالی بودن سفرها در ایام نوروز است، چرا که در این ایام معمولا اتوبوس‌ها مجبور هستند مسیر برگشت خود به مبدا را با صندلی خالی طی کنند که همین موضوع اگر قیمت‌ها افزایش نیابد ممکن است فعالان ناوگان اتوبوسرانی را برای برگشت به مبدا در ایام عید نوروز بدون انگیزه سازد.

وی ادامه داد: البته تعیین نرخ و افزایش قیمت‌ها در این حوزه به عهده ستاد تنظیم بازار است و در حال حاضر هم شرکت‌های تعاونی در حال رایزنی با این ستاد برای افزایش کرایه اتوبوس‌های بین شهری هستند، اما تاکنون این اتفاق حاصل میسر نشده و تا این لحظه هیچ افزایش قیمتی برای بلیت اتوبوس‌های بین شهریه در نوروز ۱۴۰۳ نداشته ایم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code