۱۴۰۲/۱۲/۱۵ ۱۶:۱۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای ادامه طرح فجرانه کالابرگ‌ها نیازمند اعتبار مضاعفی هستیم ‌ اما در فروردین ماه مشخص می‌شود ک این طرح را ادامه دهیم یا خیر.

گیل خبر/ به گزارش فارس، علیرضا عسگریان معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع خبرنگاران با اشاره استقبال مردم از طرح فجرانه کالابرگ‌ها اظهار کرد: نحوه شارژ طرح فجرانه در مرحله نخست به مانند مرحله اول است و دولت در این باره ۱۰ هزار میلیارد توام هزینه کرده است.

وی افزود: برآورد ها نشان می دهد که مردم بین ۳۴ تا ۳۶ هزار میلیارد تومان به صورت آورده در طرح فجرانه هزینه کرده اند و با این تفاصیل حدود ۴۷ هزار میلیارد تومان وارد سفر مردم شده است.
عسگریان گفت: در مرحله اول ۴۶ میلیون بسته غذایی توزیع شده است و امیدواریم مردم در مرحله دوم نیز استقبال خوبی از طرح فجرانه داشته باشند.
وی درباره زمان شارژ دومین مرحله طرح فجرانه اظهار کرد: مرحله دوم هیجدهم این ماه شارژ می شود و ۲۲۰ هزار تومان اختصاص می‌یابد. توصیه می کنیم یک ماه فرصت دارند و برای خرید از فروشگاه‌ها عجله نکنند.
وی همچینن گفت: حدود ۸۷ درصد از طرح اسقبال مرده کرده اند و عمدتا دهک‌های یک تا ۳ از این طرح استقبال کرده اند.
معاون رفاه و امور اقتصادی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین خاطرنشان کرد: برای ادامه طرح فجرانه کالابرگ‌ها نیازمند اعتبار مضاعفی هستیم ‌ اما در فروردین ماه مشخص می شود که این طرح را ادامه دهیم یا خیر.
وی درباره برخورد با فروشگاه‌های متخلف نیز گفت: ۲۲۰ هزار فروشگاه در این طرح حضور داشتند و ۱۳ هزار فروشگاه تخلف کردند که قریب به ۵هزار فروشگاه از این میزان به چرخه خدمت برگشته اند.