۱۴۰۲/۱۲/۱۴ ۱۷:۳۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از مسیر منجیل - رودبار، زمان دقیقی برای افتتاح قطعه باقیمانده آزادراه رشت - قزوین در این محدوده اعلام نکرد.

گیل خبر/ به گزارش صدا و سیما؛ خیرالله کرمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های کشور در بازدید از مسیر ۸ و ۲ دهم کیلومتری باقیمانده آزادراه رشت - قزوین در محدوده منجیل - رودبار گفت: این طرح به عنوان مهم‌ترین طرح‌های زیربنایی کشور از لحاظ فنی، مهندسی و حجم کار محسوب می‌شود که به مراحل پایانی ساخت نزدیک می‌شود.

خیرالله خادمی با بیان اینکه برای ساخت این مسیر ، حدود ۵ کیلومتر تونل و پل و ۸ کیلومتر دیوار حائل ساخته شده است، افزود: تاکنون حدود ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از محل اعنبارات دولتی برای ساخت قطعه باقیمانده آزادراه رشت قزوین هزینه شده است که ۳۰۰ میلیاردتومان آن مطالبات پیمانکاران است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های کشور در ادامه با اشاره به وجود مناطق مسکونی و تجاری در محدوده‌ی منجیل – رودبار و توقف چندین ساعته خودرو‌های مسافران در این منطقه که موجب کندی و سنگین شده ترافیک در آزادراه می‌شود، گفت: با افتتاح این مسیر، هموطنان بدون توقف در در این محدوده می‌توانند به راحتی در آزادراه رشت – قزوین به صورت رفت و برگشت تردد کنند.

خیرالله کرمی ارزش روز ساخت قطعه ۸ و ۲ دهم کیلومتری آزادراه منجیل – رودبار را ۶ هزار میلیاردتومان اعلام کرد و افزود: آزادراه رشت – قزوین یکی از مسیر‌های اصلی کریدور شمال به جنوب است که شمال کشور را به مرکز کشور متصل می‌کند.

وی گفت: ضمن اینکه مردم استان‌های گیلان و اردبیل می‌توانند از این مسیر استفاده کنند، هموطنان هم هنگام مسافرت به گیلان به ویژه در تعطیلات، با ترافیک سنگین در آزادراه رشت – قزوین روبه رو نخواهند شد.

 

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code