سخنگوی آموزش‌وپرورش گفت: هرگونه فیلمبرداری و پخش تصویر و فیلم دانش‌آموزان بدون هماهنگی با خانواده آنها، ورود به حریم خصوصی بوده و ممنوع است.

گیل خبر/ به نقل از ایرنا:علی فرهادی درباره ممنوعیت فعالیت معلم بلاگرها اظهارکرد: موضوع معلم بلاگرها هم اکنون روی میز وزیر آموزش و پرورش است و هر گونه فیلمبرداری و پخش تصویر و فیلم دانش‌آموزان بدون هماهنگی با خانواده آنها، ورود به حریم خصوصی بوده و ممنوع است.

وی افزود: معلمان نسبت به حقوق دانش‌آموزان و شکسته نشدن حریم خصوصی آنها بسیار حساس باشند و به زودی دستورالعمل مربوطه در این باره صادر و هشدارهای لازم داده می‌شود.

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: معلمان اجازه ندارند از نحوه پاسخگویی دانش‌آموزان یا سایر موارد فیلمبرداری کرده و آنها را در فضای مجازی پخش کنند، حریم خصوصی دانش‌آموز و کلاس درس باید رعایت شود. معلمان باید توجه داشته باشند که دانش‌آموزان و والدین در نظام آموزش و پرورش دارای حقوقی هستند که نباید آنها را نقض کرد.

فرهادی بیان کرد: در قالب دستورالعملی، نحوه فعالیت معلمان در فضای مجازی را شفاف‌تر خواهیم کرد تا نسبت به این موضوع محتاط باشند و تا زمان تدوین آن به معلم بلاگرها هشدار می‌دهیم که پخش تصویر و فیلم دانش‌آموزان در فضای مجازی ممنوع است.