مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی گفت: بر اساس قانون هر راننده که بیمه شخص ثالث داشته باشد، شرکت بیمه هنگام تصادف با هر وضعیت گواهینامه راننده، خسارت را پرداخت می‌کند.

گیل خبر/ به گزارش باشگاه خبرنگاران:مهدی قمصریان، مدیر عامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی در رابطه موارد مطرح شده در فضای مجازی در خصوص بیمه شخص ثالث گفت: ۲ مقوله وجود دارد یک فردی که فاقد گواهینامه است یا فردی که گواهینامه معتبر برای وسیله نقلیه مربوطه ندارد دسته دوم هم کسانی هستند که تاریخ گواهینامه آن‌ها منقضی شده و اخیرا هم بحث آن در فضای مجازی داغ شده است.

این مقام مسئول در ادامه اظهار کرد: حالا این موضوع مطرح است که اگر چنین افرادی تصادف کنند آیا بیمه شخص ثالث آن‌ها اعتبار دارد و شرکت بیمه خسارت آن‌ها را پرداخت خواهد کرد؟ باید گفت در هر دو گروه بیمه‌نامه معتبر است و خسارت هم طبق قانون شخص ثالث باید پرداخت شود.

قصمریان بیان کرد: اما یکسری نکات در این زمینه وجود دارد افرادی که فاقد گواهینامه هستند و یا گواهینامه مرتبط با وسیله نقلیه را ندارند مشمول ماده ۱۵ بیمه شخص ثالث خواهند شد در ماده ۱۵ بیمه شخص ثالث تاکید می‌شود در مواردی که تصادف صورت بگیرد و فرد فاقد گواهینامه یا گواهینامه متناسب باشد خسارت پرداختی به شخص ثالث باید از مقصر بازیافت شود.

او افزود: اما دسته دوم گروهی هستند گواهینامه آن‌ها تاریخش منقضی شده در این حوزه فرد مشمول بازیافت نخواهد بود و قانون برای آن جریمه و شرایط را مشخص کرده است و با پرداخت جریمه موضوع رفع سوء‌اثر می‌شود.

در نهایت مدیر عامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی اظهار کرد: در هر تصادفی که مقصر حادثه بیمه‌نامه شخص ثالث داشته باشد حال این که راننده هر وضعیتی هم داشته باشد شرکت بیمه خسارت را پرداخت خواهد کرد و در قانون به صراحت مشخص شده است.