۱۴۰۲/۱۱/۲۹ ۱۲:۳۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

هیئت وزیران، نرخ ارز حج تمتع ۱۴۰۳ را 39000 تومان تعیین کردند.

گیل خبر/ به گزارش تجارت نیوز ، از 15 دی ماه ثبت‌نام مقدماتی از افراد واجد شرایط تشرف به حج تمتع برای سال آینده آغاز شد و تاکنون 7 اولویت برای ثبت‌‌نام فراخوانده شده‌اند که در روزهای پیش رو فراخوان جدید برای برخی ایستگاه‌های پروازی نیز صادر می‌شود.

محمد مخبر، معاون اول رییس جمهور، در روزهای اخیر مصوبه هیئت وزیران را درباره تامین مخارج ارزی حج تمتع سال آینده را طی نامه‌ای ابلاغ کرده است.

در این تصویب نامه آمده است:

هیئت وزیران در جلسه  1402/11/25 به پیشنهاد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصویب کرد:

سازمان حج و زیارت مجاز است نسبت‌به خرید ارز به میزان سیصد میلیون دلار به نرخ ارز حواله مرکز مبادله ارز و طلای ایران اقدام و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران این مبلغ را برای تأمین مخارج ارزی حج تمتع 1403 در یک حساب دلاری به‌نام سازمان حج و زیارت نزد خود به‌صورت دفتری ثبت و نگه داری کند.

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به درخواست سازمان حج و زیارت در زمان مقتضی نسبت‌به پرداخت و انتقال مبلغ یاد شده به کشور عربستان از ارزهای در دسترس با اعمال نرخ برابر دلار با ارز موردنظر اقدام کند.

بر این اساس نرخ ارز مورد نیاز برای مخارج حج تمتع سال آینده حدود 39000 تومان محاسبه خواهد شد.

به گفته سیدعباس حسینی، رییس سازمان حج و زیارت، عملیات انتقال مبلغ مذکور توسط بانک مرکزی انجام می‌شود.

تاکنون بیش از 56000 نفر برای شرکت در حج تمتع سال آینده ثبت نام کرده اند و روند ثبت نام تا تکمیل ظرفیت مورد نظر سازمان حج و زیارت ادامه خواهد داشت.

در حال حاضر حدود یک میلیون نفر در نوبت انتظار سفر حج تمتع هستند و سهمیه حج ایران برای سال آینده 82 هزار و 500 نفر تعیین شده است؛ البته مکاتباتی از طریق وزارت امور خارجه با عربستان در حال انجام است تا این سهمیه به مرز 89 هزار نفر برسد.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : حج عربستان

نظر شما:

security code