مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان:
۱۴۰۲/۱۱/۲۹ ۱۱:۳۸ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

پست سیار سنگر با پیشرفت فیزیکی 86 درصدی به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

گیل خبر/ محمود دشت بزرگ مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان با اشاره به مرحله سخت و حساس تامین زمین پست سیار سنگر و با بیان اینکه این پروژه از پروژه های حیاتی و جزو 180 اقدام عملیاتی تدوین شده وزارت نیرو برای عبور موفق از اوج بار سال آتی است، گفت: خوشبختانه با رایزنی های مخلف و همکاری بسیار خوب احمدی سنگری نماینده مردم شریف شهرستان رشت ، بخشدار سنگر و دیگر مقامات محلی، زمین پست که بسیار اساسی و مهم بود تامین گردید.
دشت بزرگ در خصوص اهداف پروژه گفت: سرویس دهی مطلوب به مشترکان و رفع مشکل افت ولتاژ و تداوم تقویت و پایداری شبکه فوق توزیع بخش سنگر، افزایش قابلیت اطمینان در سطح فوق توزیع و اشتغالزایی جوانان منطقه از جمله اهداف این پروژه می باشد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان در مورد مشخصات فنی پروژه گفت: پست سیار 63/20 کیلوولت 15 مگاولت آمپر سنگر، شامل یک فیدر ورودی و 4 فیدر خروجی 20 کیلوولت می باشد.
دشت بزرگ با اشاره به پیشرفت فیزیکی 86 درصدی پروژه، افزود: برای این پروژه 600 میلیارد ریال سرمایه گذاری خواهد شد و برای 9 نفر اشتغالزایی مستقیم و برای30 نفر اشتغالزایی غیر مستقیم ایجاد خواهد شد.
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان با اشاره به اهمیت این پروژه در تامین برق پایدار و مطمئن منطقه سنگر، افزود: عملیات اجرایی این پروژه در سال 1401 در زمینی به مساحت 5000 متر مربع آغاز شده و پیش بینی می شود در سال جاری به بهره برداری برسد.
گفتنی است که پست سیار پروژه تأمین و آماده حمل به محل استقرار می باشد. کرسی چینی دیوار انجام شده و دیوار کشی در حال اجرا می باشد. مخلوط ریزی و تسطیح زمین نیز پس از صدور مجوز برداشت مصالح توسط سازمان صمت استان، انجام خواهد شد.