۱۴۰۲/۱۱/۲۸ ۱۸:۱۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 6 دقیقه

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه باید کمیته تخصصی انتصابات در استان‌ها تشکیل شود، گفت: مسؤولان باید کارآمد، متخصص و مبتکر بوده و عملکرد خود را به مردم گزارش دهند.

گیل خبر/ به گزارش فارس، آیت‌الله رضا رمضانی نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در دفتر مراجعات مردمی خود، با بیان اینکه باید کمیته تخصصی انتصابات در استان‌ها تشکیل شود، اظهار کرد: مسوولان باید کارآمد، متخصص و مبتکر بوده و عملکرد خود را به مردم گزارش دهند زیرا این امر به تبیین پیشرفت‌ها خنثی می‌کند ولی این مهم بعضا در گیلان مشاهده نمی‌شود.

وی با گله‌مندی از حضور بیش از مدیران با حکم سرپرستی در گیلان گفت: حضور برخی از مدیران در منصب‌های مهم استانی و شهرستانی با حکم سرپرست بیش از حد معمول یک آفت بسیار بزرگ است که جامعه را دچار مشکل می‌کند.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه از مجموعه دولت در گیلان انتظار دارم بیش از گذشته به حل مشکلات کمک کرده و به مردم گزارش دهند، افزود: در ۲ و نیم سال گذشته دولت سیزدهم در گیلان اقدامات خوبی انجام داده که ثمرات آن بعدها مشخص می‌شود ولی انتظار دارم برخی معضلات استان باید به شکل فوری حل شود و این امر بدون انجام یک مطالبه درست و تخصصی محقق نخواهد شد.
رمضانی با تاکید بر لزوم توجه به داشتن صداقت در سیاست توسط برخی افراد گفت: سیاست اگر همراه با صداقت باشد دیگر هیچ مشکلی در جامعه وجود نخواهد داشت از این رو باید اخلاق در انتخابات توسط کاندیدها رعایت شده و با تخریب یک‌دیگر و بیان مطالب غیر واقع به کاهش مشارکت کمک نکنند.
وی با بیان اینکه تزریق امید در جامعه به معنای نادیده گرفتن مشکلات جامعه نیست، گفت: باید همه آحاد جامعه از جمله اصحاب رسانه در بین مردم ایجاد امید کنند ولی این تزریق امید به معنی نادیده گرفتن مشکلات و تلاش برای حل آنان نیست.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه یکی از ضرورت‌های انقلاب اسلامی افزایش سواد و اخلاق رسانه‌ ای در سطح جامعه است، گفت: عده‌ای محدود از اصحاب رسانه فقط ودنبال مخاطب بوده و هیچ توجه‌ای به اخلاق رسانه نبوده و هر خبری را منتشر می‌کنند و این افراد به طور یقین اخلاق را مرتبط با رسانه نمی‌دانند.
رمضانی با بیان اینکه مجلس خبرگان رهبری یکی از رکن‌های اساسی در جمهوری اسلامی است که وظایف مهمی را بر عهده دارد، تصریح کرد: قوانین مربوط به مجلس شورای اسلامی به موضوعات روزره زندگی مرتبط می‌شود ولی مجلس خبرگان رهبری طبق قانون اساسی جزو مهم‌ترین رکن‌های جمهوری اسلامی است که وظیفه مهم آن نظارت بر صیانت از ولایت فقیه و انقلاب است و رهبری می‌باشد.
وی با تاکید بر اینکه شورای نگهبان در خصوص صلاحیت کاندیداهای مجلس شورای اسلامی بسیار خوب عمل کرده است، بیان ‌کرد: شورای نگهبان در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی فضا را برای حضور طیف‌های مختلف سیاستی و اجتماعی باز گذاشت که می‌تواند منجر به افزایش مشارکت شود‌ و در خصوص صلاحیت کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری، شورای نگهبان بر اساس وظایف قانونی خود عمل کرده و اگر فردی را مورد تایید قرار نداده است به طور یقین مواردی را مشاهده کردند.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به وجود ساختار ۲ وجهی در جمهوری اسلامی بیان کرد: ساختار سیاسی جمهوری اسلامی دارای ۲ وجهه اسلامیت و جمهوریت است که باید به آن توجه شود زیرا در جهان کنونی بهترین ساختار همین ساختار موجود و فعال در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
رمضانی مردم سالاری دینی را یک اصل مهم و الهی در جمهوری اسلامی دانست و بیان کرد: در بسیاری از کشورهای دنیا از جمله کشورهای منطقه و غربی مردم نقشی در تعیین حاکمیت و حاکمان خود ندارند ولی امام راحل(ره) با انقلاب خود مردم سالاری دینی را به یک اصل مبدل کردند به طوری که مردم در تعیین رئیس جمهور، نماینده مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نقش مهمی دارند.
وی با تاکید بر لزوم توجه به تبیین و معرفی جمهوریت و اسلامیت توسط اصحاب رسانه در جامعه گفت:بعد از ۴۵سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی دشمنان در تلاش برای ضربه زدن به جمهوریت و اسلامیت انقلاب هستند ولی مردم ایران با تکیه بر مکتب فقهی ایران اسلامی همواره در تمامی انتخابات حضوری حداکثری داشته و باعث ماندگاری جمهوریت و اسلامیت در کشور شدند
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه نهضت خدمت‌رسانی در جامعه توسط مسوولان باید بیش از گذشته انجام شود، گفت: انقلاب اسلامی در ۴۵ سال گذشته پیشرفت بسیار زیادی به مردم در عرصه‌های مختلف داشته است ولی این پیشرفت‌ها برای مردم بازگو نشد که این یک ضعف بسیار بزرگ است لذا انتظار داریم هر فردی در هر قشری دستاوردهای نظام را بازگو کند.
رمضانی با بیان اینکه یک رای در عرصه بین المللی بسیار دارای اهمیت است، تصریح کرد: حضور مردم در انتخابات در عرصه داخلی و به خصوص بین‌الملل منجر به ارتقا امنیت شده و دشمن متوجه می‌شود که مردم کماکان پای انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و این همان سفارش شهدا و امام راحل(ره) است.
وی با تاکید بر اینکه مواضع بنده در خصوص فتنه کاملا مشخص و واضع بوده است، اظهار کرد: در خصوص برخی از فتنه‌ها به واسطه شرایط شغلی خود در کشور آلمان مانع بسیاری از اتفاقات در کشورهای غربی شدیم و در خصوص فتنه سال ۸۸ مواضع بنده مشخص بوده و حتی پنج شب در مساجد رشت موضع‌گیری تندی علیه فتنه و سران داشتم زیرا همه ما زیر سایه ولایت فقیه و تابع مقام معظم رهبری هستیم و اطاعت از ایشان واجب شرعی و دینی است، لذا به افرادی که شبهاتی را علیه بنده بیان می‌کنند سفارش میکنم بیشتر تحقیق کنند

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : آیت الله رمضانی

نظر شما:

security code