۱۴۰۲/۱۱/۲۵ ۱۱:۰۱ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه
photo 2024 02 15 11 09 58

پیشرفت فیزیکی احداث تقاطع غیر همسطح میدان نیروی دریایی (شهدای 7 آذر) از پروژه های طرح میثاق با حمایت های اعضای شورای اسلامی شهر و پیگیری جدی شهردار رشت به 19 درصد رسید.

گیل خبر/ به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری رشت، پروژه های طرح عمرانی میثاق با احداث تقاطع های غیر همسطح و بازگشایی مسیرهای جدید و همچنین محورهای جایگزین با هدف روان سازی تردد و برطرف شدن گره های ترافیکی شهری اجرایی شده و با پشتیبانی و حمایت های محمدحسین واثق کارگرنیا رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و همچنین جدیت و پیگیری مستمر رحیم شوقی شهردار رشت شتاب گرفته است.

*پیشرفت فیزیکی 19 درصدی احداث تقاطع غیر همسطح نیروی دریایی

عملیات پروژه تقاطع غیر همسطح نیروی دریایی (شهدای 7 آذر) در مهر ماه سال جاری با هدف کاهش بار ترافیک و بهبود وضعیت عبور و مرور در مسیر تقاطع نیروی دریایی آغاز شد و در حال اجرا است.

پل مذکور به صورت دو پل روگذر رفت و برگشت و متراژ هر پل از شروع رمپ به متراژ 390 متر و با عرض 8/8 متر شامل 2 باند عبور و مجموعا 20 دهانه بوده و زیرسازه آن بر روی شالوده عمیق و تعداد 104 شمع به قطر 2/1 متر و عمق 21 متر احداث می شود ضمن اینکه عرشه پل از تیرهای بتنی پیش ساخته سپری و دال بتنی در جا است.

فرآیند احداث تقاطع غیر همسطح نیروی دریایی (شهدای 7 آذر) تاکنون تعریض خیابان سمت دیوار نیروی دریایی، خاکبرداری کلی مسیر رفوژ میانی در فاز نخست، آرماتوربندی سبدهای شمع، حفر و بتن ریزی 28 عدد شمع، تخریب پیاده رو فاز 2 در محل تعریض، تخریب سرشمع ها، آرماتوربندی شبکه سرشمع ها، بتن ریزی ضلع جنوب غربی، تخریب میدان و یک عدد آرماتوربندی سر ستون توسط پیمانکار پروژه انجام شده است.

با توجه به اقدام های انجام شده در راستای اجرای پروژه تقاطع غیر همسطح نیروی دریایی (شهدای 7 آذر) طی دی ماه، تخریب سر شمع ها، حفر و بتن ریزی 9 عدد شمع، آرماتوربندی شبکه سبد شمع ها، خاکبرداری و تخریب میدان نیروی دریایی، تعریض و بتن ریزی ضلع جنوب غربی میدان و اجرای یک عدد انتظار ستون و سر شمع انجام شده و با توجه به پیشرفت فیزیکی 19 درصدی، با سرعت مناسب برای بهره برداری در زمانبندی مقرر، در حال تکمیل است.