رپورتاژ خبری؛
۱۴۰۲/۱۱/۲۴ ۱۰:۴۹ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه

در حال حاضر ۹ شهر استان گیلان به زیرساخت فیبر نوری تجهیز شده‌اند. در صورتی که منطقه شما تحت پوشش بستر فیبر نوری قرار داشته باشد، می‌توانید به‌راحتی سرویس پرسرعت و حتی خط تلفن جدید دریافت کنید. شهرهای تحت پوشش عبارتند از: رشت، بندرانزلی، آستارا، تالش، کلاچای، املش، سیاهکل، چابکسر، رضوانشهر و رودسر.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی و ثبت نام سرویس اینترنت فیبر نوری به وبسایت رسمی تانوما گیلان tanoma3418.ir مراجعه نمایید. وبسایت tanoma3418 وبسایت قانونی در حوزه ارائه خدمات اینترنت فیبر نوری متعلق به فرداد شمال، پیمانکار رسمی شرکت مخابرات است. لذا با توجه به قوانین سخت‌گیرانه شرکت مخابرات برای دریافت خدمات به موقع برای مشترکین، عواقب ثبت نام از طریق سایت‌های غیر متوجه خود شخص خواهد بود. برای پیگیری اخبار و اطلاعات بیشتر می‌توانید صفحه رسمی تانوما گیلان را در اینستاگرام با نام کاربری @tanoma3418 دنبال کنید.

تانوما چیست؟

تانوما، برند تجاری اینترنت بر بستر فیبر نوری است. این سرویس پر سرعت‌ترین اینترنت ثابت را تا سقف ۳۰۰ مگ ارائه می‌دهد. در این تکنولوژی به جای استفاده از کابل مسی، برای انتقال اطلاعات تا ساختمان و یا محل سکونت مشتری از فیبر نوری استفاده می شود و می تواند سرویس‌های مختلفی از جمله تلفن، اینترنت، سرویس‌های چندرسانه‌ای و دیگر سرویس‌های بر بستر دیتا را با سرعت و کیفیتی بسیار بالاتر از کابل مسی در اختیار مشترکان قرار دهد. درخواست فیبر برای مشترکان رایگان است و با ارائه سرویس فیبر، مشترکان می‌توانند از هر یک از بسته‌های موجود در پورتال مخابرات استفاده کنند. تمامی این بسته‌ها، برگردان رایگان از سیم مسی به فیبر دارند و مدت قرارداد آنها ۱۲ ماه است. مشترکان می‌توانند در پورتال مخابرات و در بخش تانوما، از جزئیات بسته‌ها آگاه شده و به راحتی آنها را سفارش دهند تا از خدمات جدید شرکت مخابرات ایران تحت عنوان تانوما استفاده کنند.

درباره اینترنت فیبر نوری

اینترنت فیبر نوری نوعی از اتصال به پهنای باند اینترنت است. این سرویس در بیش از ۹ شهر استان گیلان به بهره‌برداری رسیده است. اگرچه پوشش سرویس فیبر همچنان محدودیت‌هایی دارد اما یکی از بهترین گزینه‌های برای مصارف خانگی و تجاری است. فیبر نوری نسل جدیدی از سرویس‌ اینترنت ثابت خانگی محسوب می‌شود. اینترنت فیبر نوری داده‌ها را از طریق کابل‌های فیبر نوری که از رشته‌های نازک شیشه‌ای بسیار خالص به قطر موی انسان ساخته شده‌اند، انتقال می‌دهد. این کابل‌ها به جای سیگنال‌های الکتریکی که توسط کابل و اتصالات DSL استفاده می‌شود، از پالس‌های نور برای انتقال اطلاعات استفاده می‌کنند. این شیوه به اینترنت FTTH اجازه می‌دهد تا به سرعت بی‌نظیری برسد و اتصال بسیار پایدار و قابل اعتمادی را ارائه دهد.

درباره شرکت داده پردازی فرداد شمال

«فرداد شمال» یکی از بزرگترین شرکت‌های فعال در حوزه شبکه و فناوری اطلاعات در ایران است. این شرکت در سال ۱۳۶۴ در شهر رشت تاسیس و از ابتدای فعالیت خود یکی از بازوهای بازار IT بوده که به عنوان تامین کننده تجهیزات شبکه و همچنین توسعه دهنده زیر ساخت‌های مخابراتی نقشی کلیدی در توسعه و تجهیز اینترنت فیبر نوری داشته است.

فرداد اولین و پیشروترین شرکت فعال در حوزه FTTH است که بسیاری از مناطق استان گیلان را با همکاری شرکت مخابرات توسعه داده است. برای کسب اطلاع از مناطق تحت پوشش اینترنت فیبر نوری از طریق لینک اقدام کنید.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code