رپورتاژ خبری؛
۱۴۰۲/۱۱/۲۳ ۱۲:۰۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 4 دقیقه

یادگیری آلمانی می تواند ترسناک به نظر برسد. شایعاتی در مورد ساختارهای دستوری پیچیده، کلمات فوق العاده طولانی و کلی حرف تعریف مختلف، نیز کمکی نمی کند که این زبان آسان به نظر برسد. بنابراین، اگر قصد یادگیری زبان آلمانی را دارید، خوب است که بدانید یادگیری آن چقدر سخت یا آسان است؟

هر زبانی منحصر به فرد است و این ویژگی های منحصر به فرد می تواند آنها را آسان تر یا دشوارتر از سایر زبان ها کند و شایعاتی که به موارد عجیب در مورد زبان آلمانی می پردازد را نقض کند. بیایید یک سری جنبه هایی را که یادگیری آلمانی را سخت می کند، بررسی کنیم. در ادامه چند دلیل برای سخت تلقی شدن آلمانی و چند دلیل برای اینکه این زبان در واقع بسیار آسان تر از زبان های دیگر است آورده شده است.

چقدر زبان آلمانی به زبان مادری تان نزدیک است

هر میزان زبانی که به عنوان یک زبان خارجی می خواهید یاد بگیرید نزدیک تر به زبان مادری تان باشد به دلیل اشتراکاتی که دارند یادگیری آن زبان برای تان آسان تر می شود. در نتیجه بین زبان فارسی و آلمانی این نقاط اشتراک بسیار کم می باشند در نتیجه این موضوع می تواند دلیلی بر سختی آلمانی برای فارسی زبانان باشد اما برای انگلیسی زبانان به دلیل اشتراکات متعدد در بین این دو زبان یادگیری آلمانی ساده تر خواهد بود.

پس اگر زبان انگلیسی را تقریبا بلد می باشید این موضوع می تواند در یادگیری زبان آلمانی به شما کمک زیادی نماید.

باید کلمات طولانی را در زبان آلمانی یاد بگیرید

وقتی با کلمه‌ای مانند «viertausendeinhundertsiebenunddreißig» روبرو می‌ شوید، منظره‌ ای وحشتناک است. این به این دلیل است که آلمانی از "کلمات مرکب" استفاده می کند. برای بیان یک ایده جدید، کلمات مختلف را به هم اضافه می کند و این اغلب منجر به کلماتی طولانی می شود. بدون خط تیره و فاصله.

اسامی آلمانی دارای جنسیت هستند

اسامی آلمانی دارای سه جنسیت هستند که تسلط بر آن را دشوارتر می کند. احتمالاً به همین دلیل است که مؤسسه خدمات خارجی آن را سخت‌ تر از فرانسوی می ‌داند که فقط دو جنسیت دارد. آلمانی دارای جنسیت مذکر (der)، مونث (die) و خنثی (das) است. در حالی که برخی از جنسیت ها واضح هستند (der Mann)، برخی دیگر کمتر منطقی به نظر می رسند (das Mädchen). و این کلمات تعریف در مقابل جنسیت ها بسته به موارد تغییر می کنند. بنابراین، گرامر جنسیت آلمانی نیز هیچ لطفی به شما نمی کند.

زبان آلمانی نزدیک به انگلیسی است

زبان آلمانی و انگلیسی دارای یک ریشه زبانی هستند و تا ۴۰ درصد اشتراک بین آن ها وجود دارد در نتیجه دانستن زبان انگلیسی یادگیری این زبان را بسیار آسان خواهد کرد.

الفبای آلمانی آسان است

ممکن است فکر کنید که الفبای آلمانی بسیار جدید یا پیچیده است. با حروفی مانند "ä"، "ö"، "ü" و "ß"، می تواند ترسناک به نظر برسد. اما، الفبای آلمانی و انگلیسی تقریبا یکسان است. تمام 26 حرف الفبای انگلیسی در آلمانی یافت می شود و تنها 4 حرف اضافی وجود دارد. بنابراین، یادگیری الفبا آلمانی بسیار آسان خواهد بود.

قوانین تلفظ در آلمانی آسان است

مردم اغلب در تلفظ تند آلمانی اغراق می کنند. صداهای "ch" و "r" می توانند آن را مانند یک زبان بسیار تهاجمی جلوه دهند. اما، البته، این درست نیست. آلمانی مانند هر زبان دیگری ملودیک است و با تمرین کافی در تلفظ، به هر حال مسلط خواهید شد. آنچه تلفظ آلمانی را آسان می کند قوانین واضح آن است.

کلاس زبان آلمانی

با موارد گفته شده می تواند زبان آلمانی را یک زبان تقریبا سخت تصور کرد اما با یادگیری این زبان به صورت درست و اصولی می توانید براحتی این زبان را یاد بگیرید.

موسسه زبان دهخدا با تشکیل دپارتمان حرفه ای و تخصصی زبان آلمانی به برگزاری دوره های آموزشی زبان آلمانی از مبتدی تا پیشرفته به صورت آنلاین و حضوری پرداخته است. این کلاس ها به صورت گروهی و خصوصی برگزار می شوند و شما براساس شرایطی که دارید می توانید در این کلاس ها شرکت کنید و خیلی زود قادر خواهید بود تا به زبان آلمانی صحبت نمایید.همرسانی کنید:

نظر شما:

security code