۱۴۰۲/۱۱/۲۳ ۱۱:۵۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی پایتخت از بررسی پرونده‌ای با موضوع اخاذی و تهدید در فضای مجازی خبر داد و گفت: متهم این پرونده خود را کارگردان سینما معرفی کرده و به بهانه تست بازیگری با تهیه تصاویر خصوصی از بانوانی که برای امتحان بازیگری به دفتر کارش مراجعه می‌کردند، از آنها سوءاستفاده می‌کرده است.

گیل خبر/  به نقل از ایرنا: سرهنگ داود معظمی گودرزی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: چند زن در روزهای اخیر به پلیس فتا پایتخت مراجعه و اعلام کردند فردی ناشناس که خود را کارگردان سینما معرفی کرده آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده و سپس تهدید به انتشار تصاویر خصوصی آنها در فضای مجازی کرده که این موضوع زندگی شخصی و خانوادگی آنها را بشدت تحت تاثیر قرار داده است.

وی ادامه داد: شکات در ادامه اظهارات خود اعلام کردند برای شرکت در یک تست بازیگری به دفتر سینمایی که در آگهی اینترنتی دیده بودند رفته و پس از حضور در آن دفتر فردی که خود را کارگردان فیلم معرفی می‌کرد به بهانه تست‌های مورد نیاز بازیگری اقدام به آزار و اذیت آنها کرده و با فیلمبرداری از این اقدام، تهدیدشان کرده که اگر خواسته‌هایش را انجام ندهند تصاویر خصوصی شان را در صفحات مستهجن منتشر می‌کند.

رییس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اینکه این شیاد برای گمراه کردن پلیس بصورت روزانه هویت و محل دفتر کار خود را تغییر می‌داد، افزود: کارشناسان پلیس فتا با تحقیقات فنی و اقدامات گسترده سایبری در فضای مجازی هویت متهم را شناسایی کردند و پس از تشریفات قضایی مجرم را در یکی از مناطق شمالی تهران بزرگ در حالیکه قصد آزار و اذیت دختر دیگری را داشت دستگیر و به همراه ادله مستند به پلیس فتا منتقل کردند.

سرهنگ معظمی گودرزی اضافه کرد: مجرم پس از حضور در پلیس فتا گفت در فضای مجازی آگهی تست بازیگری جهت بازی در فیلم سینمایی می‌دادم و فقط از خانم‌های جوان برای حضور و گرفتن تست دعوت می‌کردم سپس با ترفندهای مختلف اقدامات غیراخلاقی خود را پیش می‌بردم و در نهایت با تصویربرداری از آنها، با تهدید به انتشار تصاویر خصوصی اقدام به اخاذی می‌کردم.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه اعتماد به هویت های مجازی زمینه بسیاری از جرائم در فضای سایبر را فراهم کرده است به شهروندان توصیه کرد: به هیچ عنوان به هویت‌ها در فضای مجازی اعتماد نکنید و صرفا با دیدن تصاویر و تبلیغات دروغین افراد ناشناس زندگی و آبروی خانوادگی خود را بازیچه اهداف شوم این شیادان اینترنتی قرار ندهید.

وی از مردم خواست موارد مشکوک را از طریق تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های سایبری با شماره تماس ۰۹۶۳۸۰ و یا مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir با کارشناسان این پلیس در میان بگذارید.