گیل خبر/ سرویس سیاسی- شنیده می شود یکی از مهمانان ناخوانده و کاندیدای تایید صلاحیت شده در حوزه انتخابیه رشت که نام خانوادگی خود را نیز عوض کرده با جذب لیدرهای شناخته شده انتخاباتی و حضور در مراسم همه طیف های سیاسی؛ از مراسم عزای اصلاح طلبان تا حضور در جلسه انتخاباتی اصولگرایان در تلاش است تا نماینده شهری شود که ممکن است در خیابان های آن نیز گم شود! به واقع باید از این مهمان ناخوانده پرسید که در تمام سال های مدیریتی و مسئولیت های کشوری خود چه کار مثبتی برای استان گیلان و یا شهر رشت انجام داده است که حال می خواهد نماینده آن شود؟!

از سویی دیگر شنیده می‌شود معدودی از مدیران شهرداری که طی هفته های گذشته در ظاهر، گزارش تخلف انتخاباتی همکاران خود را به برخی از مراجع گسیل داشته‌اند، حال خود در سایه رحمت(!) حلقه اصلی ستاد مرکزی یکی از نمایندگان مدعی پاکدستی رشت قرار گرفته‌اند. به واقع این سوال مطرح است که مگر امکانات شهرداری جزء منافع عمومی و حق الناس نیست که برخی اشخاص با ظاهر اصولگرایی و یا ... قصد کنند با تکنیک‌های مسبوق به سابقه به تطمیع برخی پرسنل و پاکبانان شریف و نیازمند شهرداری بپردازند و از آنان برای کندن پوستر رقبا و نصب پوستر کاندیدای محبوب خود در هفته منتهی به انتخابات بهره ببرند؟

شنیده می‌شود یکی از داوطلبان رشت که خود را جوان انقلابی و یکی از گزینه‌های جبهه پایداری می‌داند، برای حضور در لیست جریان اصلی اصولگرایان، پیشنهاد یک میلیاردی داده است که با توجه به تعدد داوطلبان اصیل اصولگرایی استان و شخصیت و شانیت اعضای ستاد مرکزی این تشکل، بعید به نظر می‌رسد که پیشنهاد نجومی وی راه به جایی ببرد.
این جوانِ جویای نام که با حمایت‌های یکی از داوطلبان ناموفق دوره گذشته رشت پا به میدان رقابت‌ها گذاشته و تبلیغات زودهنگام انتخاباتی را از ماه‌ها قبل با بریز و بپاش‌های فراوان و با طرح ادعاهای مختلف علیه نمایندگان فعلی رشت و دیگر کاندیداهای انتخاباتی آغاز کرده، مشخص نیست به عنوان یک کارمند ساده، این حجم از پول‌های هنگفت را از کجا آورده و چه وعده‌هایی برای جمع آوری پول‌های ستاد خود به صاحبان زر و زور داده است؟ به نظر می‌رسد حامی شکست‌خورده این کاندیدای جوان، بیشتر برای انتقام پنهان از رقبای سیاسی خود، وی را سپر بلا ساخته و یک چهره بدلی از این کاندیدا ساخته است.