مدیرعامل شرکت گاز گیلان خبر داد؛
۱۴۰۲/۱۱/۱۴ ۱۳:۵۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: دهه فجر امسال، طرح گازرسانی به ۲۲ روستای سخت گذر و کوهستانی و ۲۲ واحد صنعتی در گیلان افتتاح می‌شود.

گیل خبر/  عیسی جمال‌نیکویی با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر، گفت: ۴۴ طرح گازرسانی با بیش از ۱۶۴ میلیارد تومان هزینه در دهه فجر ۱۴۰۲ به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه ۲۲ روستای مناطق سخت گذر در شهرستان‌های آستارا، تالش، رودبار، املش و رودسر با ۱۶۱ میلیارد تومان هزینه دهه فجر امسال گازدار می‌شوند، افزود: با گازدار شدن این روستا‌ها، تعداد روستا‌های گازدار در گیلان به ۲ هزار و ۱۵۶ روستا و درصد بهره‌مندی گاز روستایی استان هم به ۴۴/۹۷ درصد می‌رسد.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با تاکید بر اینکه برای گازرسانی به این ۲۲ روستا ، ۱۱۶ کیلومتر شبکه گاز در استان اجرا شده است، گفت: با بهره بردای از این طرح‌های گازرسانی روستایی، هزار و ۶۰۰ خانوار دیگر استان از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

عیسی جمال نیکویی از همه کارکنان شرکت گاز، پیمانکاران و سازمان‌های همراه برای گازرسانی به مناطق سخت گذر و کوهستانی گیلان قدردانی کرد و گفت: با گازدار شدن این مناطق، کسب و کار‌های محلی و کوچک، تولید و اشتغال در این روستا‌ها رونق گرفته و مهاجرت معکوس از شهر به روستا افزایش می‌یابد.

وی همچنین از افتتاح طرح‌های گازرسانی به ۲۲ واحد صنعتی با ۳ میلیارد و ۶۱ میلیون تومان هزینه در ایام دهه فجر در گیلان خبر داد و افزود: با گازرسانی به این واحد‌های صنعتی ، ۸ هزار و ۷۴۰ مترمکعب در ساعت، گاز طبیعی جایگزین سوخت‌های فسیلی شده است.
مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه شهرستان رشت با ۵ واحد صنعتی، بیشترین سهم را از گازرسانی‌های دهه فجر امسال دارد، اضافه کرد: با افتتاح این طرح‌ها، مجموع مشترکان صنعتی گاز در استان به ۶ هزار و ۶۶۵ مشترک افزایش می‌یابد.

عیسی جمال نیکویی از گازدار شدن بیش از یک میلیون و ۲۵۶ هزار مشترک در گیلان پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز خبر داد و گفت: برای گازرسانی به این مشترکان حقیقی و حقوقی، حدود ۶۴۶ هزار انشعاب گاز و بیش از ۲۲ هزار کیلومتر شبکه گذاری در گیلان اجرا شده است.