۱۴۰۲/۱۱/۱۳ ۱۷:۰۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

رئیس ستاد انتخابات کشور گفت: بر اساس بررسی‌ها و اعلام افراد تأیید صلاحیت شده می‌توان گفت که از همه احزاب قانونی، اقوام، مذاهب و حتی اقلیت‌های دینی رسمی کشور نیز داوطلب تایید شده داریم و این امر نوید دهنده افزایش مشارکت در انتخابات است.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا، سید محمد تقی شاهچراغی رییس ستاد انتخابات و معاون سیاسی وزیر کشور گفت: از جمله موضوعات جدید در قانون انتخابات، سامانه شفافیت است که برابر قانون داوطلبان نمایندگی می‌بایست از تاریخ ۱۹ بهمن ماه با ورود به سامانه نسبت به تکمیل داده های درخواستی اقدام کنند.  

رئیس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: موضوع دیگر تغییر حوزه انتخابیه نامزدها است که افراد متقاضی می توانند از ۱۹ بهمن ماه درخواست تغییر حوزه انتخابیه خود را ثبت کنند که این درخواست توسط هیأت نظارت مورد بررسی قرار می گیرد.  

شاهچراغی اظهار داشت: بر اساس بررسی ها و اعلام افراد تأیید صلاحیت شده می توان گفت که از همه احزاب قانونی، اقوام، مذاهب و اقلیت های دینی رسمی کشور نیز داوطلب تایید شده داریم و این امر نوید دهنده افزایش مشارکت در انتخابات است.  

رئیس ستاد انتخابات کشور تصریح کرد: تا این لحظه ۱۳ هزار و ۲۶۷ داوطلب برای انتخابات مجلس شورای اسلامی تایید صلاحیت شده‌اند که این رقم با توجه به تداوم بررسی اعتراضات داوطلبان از سوی شورای محترم نگهبان احتمالا افزایش خواهد یافت.