۱۴۰۲/۱۱/۱۲ ۱۷:۳۶ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

وزیر آموزش و پرورش گفت: تاثیر قطعی امتحانات نهایی در کنکور، مسیری برای پررنگ شدن تلاش دانش آموزان در دوران تحصیل است.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا و بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، شامگاه چهارشنبه ۹ بهمن ماه، رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش با نخبگان دانش آموزی استان هرمزگان دیدار و گفتگو کرد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به قطعی شدن تاثیر امتحانات نهایی در کنکور گفت: دانش آموزان پایه دهم، یازدهم و دوازدهم، امتحانات نهایی دارند و این تصمیم فراهم نمودن مسیری روشن برای دانش آموزانی است که در طول دوران تحصیل خود تلاش می‌کنند و نقش موسسات کنکوری را کمرنگ خواهد کرد.

وی ادامه داد:  مصوبه تاثیر قطعی امتحانات نهایی در پذیرش داوطلبان دانشگاها نشان داد که دانش آموزان مناطق محروم می‌توانند به دانشگاه خوب راه یابند و نشانه آن در نفرات برتر کنکور مشخص بود که تعداد زیادی از این نفرات از مناطق محروم بودند.

هیچ مکانی به اندازه مدارس فعال نیست

صحرایی ادامه داد: هیچ مکانی به اندازه مدارس زنده و فعال نیست و ۹ ماه از سال دانش آموزان در مدارس حضور دارند و از فضای آموزشی استفاده می‌کنند و با راه افتادن جریان مدرسه سازی در فواصل زمانی معین، مدارس نوسازی و تجهیز می‌شوند.

دستگاه تعلیم و تربیت ظرفیتی بسیار عظیم دارد

صحرایی افزود: آموزش وپرورش سازمان عظیمی است به طوریکه ۴۰ درصد کل نیروهای دولت در آموزش و پرورش مشغول خدمت هستند و این نشان از ظرفیت عظیم دستگاه تعلیم و تربیت است.

وی ادامه داد: در سال آینده ۷۲ هزار نیروی معلم استخدام خواهیم کرد و خوشبختانه به برکت انقلاب و خدمات دولت سیزدهم در دورترین و صعب العبورترین مناطق کشور هم معلم داریم.

وزیر آموزش وپرورش تصریح کرد: معلمانی داریم که همراه با ایل نشینان کوچ میکنند، معلمانی داریم که در کلاسهایی که تنها ۱ یا ۲ دانش آموز دارند، تدریس می‌کنند، معلمانی داریم که در مناطقی مشغول به علم آموزی هستند که از حداقل امکانات نظیر آب، برق و ... نیز محروم هستند و این موارد حاکی از عشق معلمان به دانش آموزان است.

باسواد شدن ۹۸ درصد از مردم کشور از خدمات ویژه انقلاب اسلامی است

وی گفت: در زمان پیش از انقلاب از هر ۲ نفر تنها یک نفر سواد داشته ولی الان نرخ باسوادی در کشور به ۹۸ درصد رسیده است و این مصداق عینی خدمات انقلاب اسلامی در راستای پیشرفت و توسعه کشور است.