با سوءمدیریت مدیران استانداری؛
۱۴۰۲/۱۱/۱۱ ۱۰:۴۰ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل خبر/ سرویس اقتصادی- تنها نمایشگاه بین المللی مرکز گیلان در فضای بالغ بر 2500 متر مربع به دلیل بدهی مالی و عدم پرداخت اجاره سنگین خود تعطیل شد.

شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان گیلان که متعلق به سازمان همیاری شهرداری‌های استان گیلان و زیر مجموعه استانداری است و سالانه نمایشگاه های اختصاصی خودرو، ساختمان، ماشین آلات کشاورزی، تجهیزات پزشکی، آموزشی، رایانه و الکترونیک، مواد غذایی، سوغات استان‌ها، مبلمان و لوستر و... برگزار می‌کند، متاسفانه تنها شرکت نمایشگاهی نیمه دولتی در کشور است که مکان اختصاصی متعلق به خود ندارد و همین امر باعث بروز اختلافات و در نهایت به تعطیلی کشیده شدن آن شده است.

زمین نمایشگاه بین المللی گیلان متعلق به شرکت ایران سازه زیر مجموعه هولدینگ شستا است که بر مبنای قرارداد شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان گیلان با این شرکت، اجاره ماهانه این فضا ماهانه مبلغی در حدود 200 میلیون تومان است.

شنیده های گیل خبر حاکی از آن است که بدهی شرکت نمایشگاه‌های بین المللی گیلان به ایران سازه قریب به 4 میلیارد است اما براساس قراردادی که مدیریت سابق این شرکت با شرکت ایران سازه منعقد کرده و با عدم پرداخت بدهی، ظاهرا چک تضمین 100 میلیاردی به اجرا درآمده است و با افزایش بدهی‌ها، موجر دستور بسته شدن درهای نمایشگاه را صادر کرد تا تنها نمایشگاه بین المللی گیلان آن هم در روزهای پایانی سال که میزبان نمایشگاه های تنظیم بازار و کالاهای اساسی و مایحتاج مردم و ... است، به روی شهروندان بسته شود.

به نظر می‌رسد بی توجهی و سوءمدیریت دستگاه های مسئول از جمله صمت گیلان، سازمان همیاری‌ها و بی‌تفاوتی مقامات ارشد استانداری و شرکت نمایشگاه‌های بین المللی استان گیلان باعث به وجود آمدن شرایط فعلی شده است؛ شرایطی که باید هرچه سریع‌تر چاره‌ای اساسی برای حل و فصل آن اندیشیده شود.