۱۴۰۲/۱۱/۱۰ ۱۱:۴۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

گیل خبر/ به نقل از ایسنا مدیرکل راهداری گیلان از بارش برف در هشت محور کوهستانی از جمله اسالم - خلخال، پونل - خلخال، سیاهکل - دیلمان، شفت - امامزاده اسحاق، فومن - ماسوله، توتکابن - حشمت آباد، بره سر - قوشه لانه - کلیشم و ماسال - گیلوان از صبح امروز خبر داد.

غلامعلی نیک فهم در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آخرین وضعیت جوی و ترافیکی در راه های مواصلاتی استان گیلان، اظهار کرد: بارش شدید برف در محور اسالم - خلخال و برف این مسیر را سفیدپوش کرده است.

وی افزود: ارتفاع برف در محور سیاهکل - دیلمان به پنج سانتیمتر رسیده و محور پونل - خلخال و محور شفت - امامزاده اسحاق سفیدپوش شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با اشاره به انسداد فصلی محور پونل - خلخال از محدوده زندانه به سمت خلخال به دلیل احتمال ریزش بهمن و نبود ایمنی کافی، تاکید کرد: ترافیک در سایر محورهای مواصلاتی استان گیلان در جریان است.

وی از آمادگی ۵۳ راهدارخانه ثابت و سیار در محورهای مواصلاتی و اصلی استان خبر داد و تاکید کرد: اگرچه ۵۴۲ راهدار آماده اجرای عملیات راهداری زمستانی هستند، اما از رانندگان انتظار داریم برای تردد در جاده های کوهستانی و برفگیر حتما زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی به همراه داشته باشند.