۱۴۰۲/۱۱/۰۹ ۱۴:۰۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: احکام کارگزینی معلمانی که بعد از رسیدگی به اعتراضات، ارتقای رتبه داشتند به‌تدریج تا پایان امسال صادر می‌شود.

گیل خبر/ به نقل از تسنیم؛ علی فرهادی: معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش درباره دلایل عدم صدور حکم کارگزینی برخی معلمان برای اعمال رتبه جدید اظهار کرد: اعتراضات رتبه‌بندی شامل چند مرحله بود از جمله ثبت اطلاعات، رسیدگی به اعتراضات، اعلام نتایج، صدور مجوز تغییر رتبه به استان و صدور حکم کارگزینی معلمان.

وی افزود: معلمانی که رتبه جدید خود را در سامانه مشاهده می‌کنند اما حکم کارگزینی برای آنها صادر نشده است، احکام آنها متعاقباً توسط مناطق آموزش و پرورش صادر خواهد شد روند کار بدین شکل است که پس از اعطای مجوز به استان، مناطق براساس رتبه جدید حکم کارگزینی را صادر می‌کنند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: در برخی موارد تغییر رتبه انجام شده است اما مجوز آن هنوز صادر نشده است چون باید پرونده‌ها را به هیئت ممیزه ببریم و در آنجا تأیید کنیم.

فرهادی اضافه کرد: تا پایان سال احکام کارگزینی برای رتبه جدید معلمان صادر می‌شود، رتبه‌بندی فرایندی ادامه‌دار است و باید معلمان جدید را هم وارد این جریان کنیم و رتبه برای آنها صادر کنیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این سؤال تسنیم که اگر احکام جدید معلمان تا پایان سال صادر نشد، چه تضمین از سوی شما وجود دارد که مطالبات معلمان بابت احکام رتبه‌بندی به "دیون" تبدیل نشود؟ متذکر شد: انشاله تا پایان سال احکام را صادر می‌کنیم و اگر احیاناً به سال بعد موکول شد، اجازه نمی‌دهیم به دیون برود!