۱۴۰۲/۱۱/۰۹ ۱۳:۳۵ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 5 دقیقه

استفاده از تجهیزات مختلف در کسب‌وکارها، موجب سرعت بخشیدن به فرایند تولید و بهبود کیفیت محصولات شده است. به همین منظور اگر قصد راه‌اندازی کارگاه تولیدی یا کارخانه‌ای بزرگ را دارید، باید ابتدا نیازهای اصلی خود را شناسایی کرده و بر اساس آن، وسایل موردنظرتان را تهیه کنید. شرکت آتلانتیس یکی از مجموعه‌های معتبر و شناخته‌شده‌ای است که می‌توان از طریق آن‌ها دستگاه شرینگ، خمیرگیر و ... را تهیه کرد. در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را در مورد دستگاه دوخت گونی که می‌توانید از این شرکت خریداری کنید و نکات مهمی که در هنگام انجام این کار باید به آن توجه شود را در اختیارتان قرار دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

دستگاه دوخت گونی

همان‌طور که از اسم این وسیله مشخص است می‌توان از آن برای ساخت کیسه با جنس‌های مختلف استفاده کرد. اگر شما در صنعتی فعالیت می‌کنید که باید محصول نهایی را برای فروش بسته‌بندی کنید، تهیه این وسیله لازم و ضروری است. در حال حاضر دو مدل دستی و اتوماتیک این تجهیزات در بازار به فروش می‌رسد.

اگر خط تولید کارخانه شما بزرگ بوده و سرعت انجام کار برایتان اهمیت دارد، به شما توصیه می‌کنیم که مدل‌های خودکار دستگاه را تهیه کنید که نیازی به دخالت نیروی انسانی ندارد؛ اما اگر کسب‌وکاری کوچک را اداره می‌کنید و حجم تولیدات شما کم است، می‌توانید نوع دستی این دستگاه را تهیه نمایید که ارزان‌تر است.

نکات مهم خرید دستگاه‌های صنعتی

برای اینکه بتوانید دستگاه دوخت، خمیرگیر یا هر تجهیزات دیگری را تهیه کنید، باید به نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، توجه ویژه‌ای داشته باشید تا بتوانید بهترین وسیله را برای کسب‌وکار خود خریداری نمایید.

نوع کاربری

تجهیزاتی که تهیه می‌کنید باید با نیاز شما همخوانی داشته باشند، تا بتوانید به بهترین شکل ممکن از آن‌ها در پروژه‌های خود استفاده کنید. به‌عنوان‌مثال اگر قصد خرید دستگاه شیرینگ را دارید، ابتدا باید حجم فعالیت خود را مشخص نمایید تا بتوانید بر اساس آن، بهترین انتخاب را انجام دهید.

توجه داشته باشید که استفاده از دستگاه‌های نامناسب، می‌تواند عمر قطعات را کاهش داده و هزینه بسیار زیادی را به شما تحمیل کند. پس برای انجام این کار حتماً از متخصصانی که در حوزه کاری شما فعالیت می‌کنند مشورت بگیرید.

سرعت و قدرت

در خرید دستگاه دوخت گونی، سرعت و قدرت موتور دو عامل اساسی هستند. سرعت دستگاه به تعداد دور در دقیقه یا تعداد سوزن‌های دوخت اشاره دارد و باید با توجه به نوع کاربری و نیازهای پروژه انتخاب شود. در پروژه‌های حجم بالا، سرعت‌ بالا می‌تواند به بهره‌وری کمک کند.

همچنین، قدرت موتور نیز بر اساس نیازهای دوخت مشخص می‌شود. این میزان تأثیر مستقیمی بر توانایی دستگاه در هنگام کار با پارچه و مواد دارد. نبود تعادل میان سرعت و قدرت موتور می‌تواند به دستگاه و قطعات آن آسیب جدی وارد کند.

اندازه و وزن

در خرید تجهیزات صنعتی مثل خمیرگیر، اندازه و وزن از اهمیت بالایی برخوردار هستند. اندازه دستگاه باید با محیط کار هماهنگ باشد تا فضاهای کمتری اشغال شود. وزن نیز در راحتی حمل‌ونقل تأثیرگذار است. از طرفی انتخاب دستگاه مناسب به صرفه‌جویی در زمان و انرژی کمک کرده و ایمنی محیط را افزایش می‌دهد.

قیمت و گارانتی

یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید دستگاه دوخت گونی باید به آن توجه ویژه‌ای شود، قیمت و گارانتی محصول است. شما باید قیمت شرکت‌های مختلفی که کالای مدنظرتان را به فروش می‌رسانند، بررسی کنید تا بتوانید با پرداخت کمترین هزینه، تجهیزات موردنظر را تهیه نمایید. البته اگر زمان کافی برای انجام این کار ندارید، به شما توصیه می‌کنیم از آتلانتیس خرید خود را انجام دهید که شرکتی معتبر است و به دلیل تهیه بدون واسطه می‌توان دستگاه‌ها را با بهترین قیمت ممکن خریداری کرد.

چگونه عمر مفید دستگاه صنعتی را افزایش دهیم؟

افزایش عمر مفید دستگاه شیرینگ و ... امری حیاتی است که تأثیر زیادی بر بهره‌وری، کاهش هزینه‌های تعمیرات و نگهداری و بهبود عملکرد تجهیزات دارد. برای رسیدن به این هدف، نخستین مرحله، برنامه‌ریزی منظم است. انجام دوره‌ای تعمیرات پیشگیرانه بر اساس دستورالعمل تولیدکننده، اهمیت ویژه‌ای دارد. این کارها شامل تعویض قطعات فرسوده و ... می‌شود. آموزش کاربران نیز نقش مهمی در افزایش عمر مفید دستگاه دارد. ارتقاء مهارت‌ها کارکنان برای استفاده درست از دستگاه و اعمال تنظیمات صحیح، می‌تواند از وارد شدن آسیب‌های جدی به آن جلوگیری کند. همچنین، آگاهی از نکات ایمنی و راهکارهای جلوگیری از خطاها می‌تواند به کاهش خطرات ناشی از عملکرد نادرست دستگاه منجر شود.

از دیگر موارد مهمی که می‌تواند موجب بهبود عملکرد دستگاه و افزایش عمر آن شود، استفاده از قطعات یدکی اصلی برای تعمیر و به‌روزرسانی است. توجه داشته باشید که امکان دارد در نگاه اول، قیمت لوازم گفته‌شده کمی بیشتر باشد؛ اما با نصب قطعات بی‌کیفیت، احتمال اینکه به بخش‌های دیگر دستگاه آسیب واردشده و مجبور شوید میلیون‌ها تومان هزینه برای رفع مشکلات به وجود آمده پرداخت کنید، قیمت آن افزایش پیدا می‌کند. توصیه می‌کنیم اگر برای سرمایه و زمان خود ارزش قائل هستید، به‌هیچ‌عنوان چنین ریسکی را انجام ندهید.

جمع‌بندی

تهیه دستگاه‌های صنعتی یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کسب‌وکارهای مختلف است. اگر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که برای انجام این کار با چالش مواجه شده‌اید، به شما توصیه می‌کنیم بخش‌های مختلف این مقاله را مطالعه کنید؛ زیرا نکات مهمی که در هنگام خرید باید به آن‌ها توجه نمایید را بررسی کردیم. در نظر داشته باشید حتماً دستگاه دوخت گونی یا سایر محصولات موردنظر خود را از مجموعه‌های معتبری مثل آتلانتیس تهیه کنید تا خیالتان از بابت کیفیت کالا راحت باشد.