۱۴۰۲/۱۱/۰۸ ۲۱:۴۱ چاپ زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

 فرمانده انتظامی استان گیلان از معرفی متصرف اراضی ملی ۸۰ میلیارد ریالی در یکی از روستاهای شهرستان رودسر به مرجع قضایی خبر داد.

گیل خبر/ به گزارش ایسنا:سردار عزیزاله ملکی ۸ بهمن با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است، اظهار کرد: پلیس در برخورد با سودجویان و متخلفانی که نسبت به دست بردن در اراضی ملی و منابع طبیعی اقدام می‌کنند از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

وی از دریافت خبر تصرف اراضی ملی توسط فردی سودجو در یکی از روستاهای بخش رحیم‌آباد شهرستان رودسر خبر داد و گفت: تحقیقات برای اطمینان از صحت موضوع آغاز و کارآگاهان پلیس آگاهی با کارشناس اداره منابع طبیعی به محل اعلامی اعزام شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد، متهم ۴۰۰۰ مترمربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و به صورت غیرقانونی آن را به وسیله سیم‌خاردار و پرچین محصور کرده ‌است، افزود: متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی به جمع‌آوری کلیه آثار تجاوز و رفع تصرف زمین مورد نظر با حکم قضائی اشاره کرد و گفت: کارشناسان ارزش تقریبی این اراضی را بیش از ۸۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

سردار ملکی در پایان با تاکید بر مبارزه جدی مجموعه انتظامی با متخلفان اقتصادی، زمین‌خواران و افرادی که به هر نحوی قصد تصرف اراضی ملی را دارند، خاطرنشان کرد: این اقدام و برخورد با متخلفان به طور مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.